2022-08-29 18:15:40 JPM redakcja1 K

Biden podpisuje zarządzenie wykonawcze rozpoczynające wdrażanie szeroko zakrojonego amerykańskiego prawa dotyczącego produkcji chipów

Prezydent USA Joe Biden przemawia podczas ceremonii podpisania ustawy o CHIPS i nauce z 2022 r. 9 sierpnia 2022 r.(CNN) - Prezydent Joe Biden podpisał w czwartek zarządzenie wykonawcze mające na celu ro...

Prezydent USA Joe Biden przemawia podczas ceremonii podpisania ustawy o CHIPS i nauce z 2022 r. 9 sierpnia 2022 r.

(CNN) - Prezydent Joe Biden podpisał w czwartek zarządzenie wykonawcze mające na celu rozpoczęcie procesu wdrażania ustawy o wartości 280 miliardów dolarów, która ma na celu przyspieszenie krajowej produkcji chipów i badań naukowych w USA, zgodnie z kopią zamówienia otrzymanego przez CNN.

Biden podpisał rozkaz zaledwie dwa tygodnie po podpisaniu prawa znanego jako CHIPS and Science Act. Jest to posunięcie, które odzwierciedla pilną potrzebę – i zrozumienie stojącego przed nimi istotnego zadania – dla najwyższych urzędników administracji, którzy nadal zmagają się z poważnym ryzykiem stwarzanym przez koncentrację krytycznego przemysłu półprzewodników.

Rozporządzenie wykonawcze „pokazuje, że szybko realizujemy wizję prezydenta dotyczącą amerykańskiej strategii przemysłowej XXI wieku”, powiedział w oświadczeniu dyrektor Narodowej Rady Gospodarczej Brian Deese. „Ustawa CHIPS zabezpieczy krytyczne łańcuchy dostaw dla amerykańskich producentów i wzmocni luki w zabezpieczeniach, aby obniżyć koszty dla rodzin i wzmocnić nasze bezpieczeństwo narodowe i gospodarcze”.

Prawo oznaczało dramatyczny, dwupartyjny wysiłek, aby wcisnąć dziesiątki miliardów dolarów w produkcję, badania i rozwój oraz naukę – we wszystkie dziedziny, w których Stany Zjednoczone w ostatnich latach zostały w tyle za niektórymi globalnymi konkurentami w inwestycjach federalnych. Konkurencja USA z Chinami i jej szybki wzrost gospodarczy i militarny były postrzegane jako centralny i często napędzający nacisk podczas procesu legislacyjnego.

Rozporządzenie wykonawcze ustanowi 16-osobową radę sterującą wdrażaniem, składającą się z sekretarzy gabinetu i najwyższych urzędników Białego Domu ze wszystkich zespołów ds. bezpieczeństwa narodowego i gospodarki Bidena. Radzie będą współprzewodniczyli Deese, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan i Alondra Nelson, pełniąca obowiązki dyrektora Biura Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu.

Zamówienie będzie również wyszczególniać sześć priorytetów Bidena w procesie wdrażania w nadchodzących miesiącach, które obejmują szereg krytycznych czynników mających na celu pokierowanie szybkością, nadzorem i relacjami z sektorem prywatnym w celu uzyskania ponad 52 miliardów dolarów nowego finansowania w celu turbodoładowania krajowej produkcji chipów w celu stworzenia długoterminowe bezpieczeństwo gospodarcze i narodowe.

„Będziemy działać tak szybko, jak to możliwe, aby rozdysponować te fundusze, zapewniając jednocześnie czas potrzebny na przeprowadzenie należytej staranności” – powiedziała w oświadczeniu sekretarz ds. handlu Gina Raimondo, kluczowy gracz w uchwalaniu prawa i członek nowej rady sterującej. „Ten program ma być inwestycją w długoterminowe bezpieczeństwo gospodarcze i narodowe Ameryki, a my podejmiemy niezbędne kroki, aby zapewnić jego sukces”.

Inne priorytety ustanowione przez Bidena obejmą skupienie się na intensywnym przeglądzie i zgodności sposobu wykorzystania funduszy oraz skupienie się na przyciągnięciu znacznego kapitału prywatnego w ramach bardziej zrównoważonych i długoterminowych wysiłków. Innymi kluczowymi elementami są regionalne ośrodki produkcyjne i klastry innowacji oraz skupienie się na włączeniu szerokiego grona interesariuszy.

Departament Handlu uruchomił również stronę internetową CHIPS.gov, która będzie służyć jako centralne centrum zasobów wdrożeniowych, w tym możliwości finansowania i terminów.

„Jesteśmy zaangażowani w proces, który jest przejrzysty i uczciwy, a CHIPS.gov będzie niezbędnym kanałem, za pośrednictwem którego komunikujemy się z opinią publiczną na temat inicjatyw programu CHIPS” – powiedział Raimondo.

Raimondo powiedziała, że ​​jej agencja przygotowuje się „od miesięcy”, podczas gdy Kongres wypracowywał ostateczną umowę dotyczącą tego, co będzie oznaczać wdrożenie.

Biden podpisał ustawę pośród lawiny potencjalnie transformacyjnych sukcesów legislacyjnych w ostatnim miesiącu, które obejmowały ostateczne zamknięcie umowy dotyczącej pakietu gospodarczego i klimatycznego o wartości 700 miliardów dolarów, o który naciskali urzędnicy Białego Domu od pierwszych miesięcy jego prezydentury.

Jednak przez cały czas rosnące zaniepokojenie lukami powstałymi w wyniku braku krajowych zdolności produkcyjnych półprzewodników służyło jako ożywiający – i coraz pilniejszy – problem w Zachodnim Skrzydle.

W dniach poprzedzających przełomowy moment Billa na Kapitolu urzędnicy wielokrotnie przytaczali własne dążenia Chin do zwiększenia krajowej produkcji kluczowych komponentów wszystkiego, od samochodów i pralek po krytyczne systemy uzbrojenia wojskowego, jako istotny powód do niepokoju.

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE