2022-08-31 07:49:20 JPM redakcja1 K

Elon Musk mówi, że zamykanie elektrowni jądrowych jest „szalone” dla bezpieczeństwa narodowego i „antyludzkie”

Elon Musk 9 marca. Photo by Yasin Ozturk/Anadolu Agency via Getty ImagesElon Musk nazwał niektórych ekologów „antyludzkimi” za zamykanie elektrowni jądrowych.Mus...

Elon Musk 9 marca. Photo by Yasin Ozturk/Anadolu Agency via Getty Images

  • Elon Musk nazwał niektórych ekologów „antyludzkimi” za zamykanie elektrowni jądrowych.
  • Musk jest zdecydowanym zwolennikiem energii jądrowej jako podstawowego źródła energii w przejściu do zera netto.
  • Energia jądrowa powraca w centrum uwagi, ponieważ niepewność energetyczna rośnie po inwazji Rosji na Ukrainę.

Elon Musk powiedział, że niektórzy ekolodzy byli „antyludzcy” za opowiadaniem się za zamknięciem elektrowni jądrowych, po tym, jak powiedział, że takie posunięcia są „szalone” dla bezpieczeństwa narodowego.

Dyrektor generalny Tesli i SpaceX napisał w piątek na Twitterze o energii jądrowej.

"Kraje powinny zwiększać wytwarzanie energii jądrowej! Zamknięcie ich jest szalone z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego i złe dla środowiska” – napisał Musk.

Użytkownik Twittera Scott Morefield odpowiedział: „Energia jądrowa jest czysta, wydajna i mogłaby całkowicie zastąpić paliwa kopalne, gdyby została przyjęta. Tak nie jest, ponieważ tak zwani ekolodzy nie są za czystą energią, są antyludzcy.

W odpowiedzi Musk napisał na Twitterze: „Niektórzy są rzeczywiście niestety antyludzcy”.

Energia jądrowa jest niepopularnym źródłem energii odnawialnej ze względu na obawy o jej bezpieczeństwo, związane z głośnymi katastrofami, takimi jak Czarnobyl i Fukushima.

Raport dla Kongresu USA z zeszłego roku wykazał, że od 2012 roku kraj ten na stałe zamknął 12 reaktorów jądrowych. Dane z MAEA sugerują, że zamknięto 203 reaktory o łącznej mocy 98 000 megawatów.

Ale oprócz ostrzeżenia przed załamaniem się populacji, które, jak powiedział w tym tygodniu, jest większym zagrożeniem dla ludzkości niż globalne ocieplenie, Musk był głośnym orędownikiem energii jądrowej jako odnawialnego źródła energii, zwłaszcza od czasu inwazji Rosji na Ukrainę, która spowodowała niebotyczny wzrost cen ropy i gazu.

W marcowym wywiadzie dla Insidera Musk powiedział: „Chcę, żeby było bardzo jasne. Powinieneś nie tylko nie zamykać elektrowni jądrowych, ale także otwierać te, które już zostały zamknięte. To one najszybciej wytwarzają energię. To szaleństwo zamykać teraz elektrownie jądrowe, zwłaszcza jeśli znajdujesz się w miejscu, w którym nie występują klęski żywiołowe”.

Dodał: „Jeśli jesteś gdzieś, gdzie występują silne trzęsienia ziemi lub tsunami, jest to raczej znak zapytania. Jeśli nie ma ogromnego ryzyka klęsk żywiołowych, czego Niemcy nie mają, to tak naprawdę nie ma niebezpieczeństwa z elektrowniami jądrowymi.

W tym wywiadzie Musk dodał, że energia jądrowa jest niezbędna, dopóki inne źródła, takie jak energia słoneczna, nie staną się bardziej niezawodne, a zamykanie elektrowni to „całkowite szaleństwo”.

Dział: Świat

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE