2023-03-16 10:02:33 JPM redakcja1 K

„Mój największy koszmar”. Amerykański generał przedstawił scenariusz możliwego wybuchu wojny.

Generał sił zbrojnych Joseph Berger USA: „3 wojna światowa może wybuchnąć poprzez brak komunikacji wewnętrznych między państwami w obecnych czasach kryzysowych”

Fot. Wikipedia F35 Lightning II

Moskwa, 13 marca – wiadomości ria.ru. Konflikt militarny na skalę światową może się rozpocząć w związku z brakiem odpowiedniej komunikacji między „wielką piątką” państw świata w czasach obecnego kryzysu międzynarodowego, napisał Daily Mail, powołując się na oświadczenie Generała sił marines Stanów Zjednoczonych Davida Bergera.

Od wczoraj 14 marca głośno mówi się o incydencie zderzenia Rosyjskiego odrzutowca z Amerykańskim dronem. Według ekspertów sytuacja ta może przyczynić się do rozpoczęcia kolejnej wielkiej wojny światowej, ze względu na to iż stosunki militarne oraz kontakt między mocarstwami jest bardzo zły, by rozwiązać ten problem.

„To jest czego obawiam się najbardziej” – dodał Generał. 

Rosyjska obrona narodowa przekazała, że dnia 14 marca Amerykański dron MQ-9 zderzył się z ich Rosyjskim Odrzutowcem. Rosyjskie siły powietrzne nie zdecydowały się na zestrzelenie MQ-9 ze względów bezpieczeństwa narodowego i zostały odesłane na lotnisko krajowe podsumowało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej. 

Autor:
ria.ru | tłumaczył: Leszek Woźniak

Żródło:
ria.ru

Dział: Świat

INNE WIADOMOŚĆI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE


Kontakt
redakcja@pressglobal.pl
kontakt@pressglobal.pl
Developed by Fundacja na Rzecz Promocji i Rozwoju „Głos Młodych” and Marcin Larek ⓒ 2022 Pressglobal.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.