2022-08-25 12:44:26 JPM redakcja1 K

Narodziny zagrożonej wyginięciem pandy czerwonej w brytyjskim zoo „symbolem nadziei”

Tilly, która urodziła Little Red w parku dzikich zwierząt w Hertfordshire. Zdjęcie: Rob Everett/PAKiedy bohaterka animowanego filmu Pixara To nie wypanda zmieni...

Tilly, która urodziła Little Red w parku dzikich zwierząt w Hertfordshire. Zdjęcie: Rob Everett/PA

Kiedy bohaterka animowanego filmu Pixara To nie wypanda zmienia się w gigantyczną czerwoną pandę, jej chaotyczna przemiana nie jest mile widziana. Jednak w parku dzikiej przyrody Paradise w Hertfordshire, narodziny prawdziwej zagrożonej wyginięciem pandy czerwonej zostały uczczone jako „symbol nadziei”. Matka o imieniu Tilly, 16 lipca urodziła młode, nazwane Little Red, co zostało uchwycone przez kamerę przemysłową w zoo.

Zanim Tilly zaszła w ciąże minęły cztery lata i jest to postrzegane jako słodko-gorzki moment po tym, jak jej partner hodowlany, Nam Pang, zmarł na chorobę Addisona na miesiąc przed narodzinami młodego.

Wraz z wydaniem w tym roku filmu animowanego To nie wypanda, w którym Mei Lee, 13-letnia chińsko-kanadyjska uczennica, zmienia się w gigantyczną czerwoną pandę, gdy doświadcza jakichkolwiek silnych emocji związanych z dziedziczną klątwą, zainteresowanie czerwonymi pandami wzrosło. Pandy czerwone z Hertfordshire zdobyły fanów na całym świecie, którzy wysłali Tilly wyrazy wsparcia.

Pandy czerwone są klasyfikowane jako gatunek zagrożony na czerwonej liście Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody, a na wolności pozostało ich mniej niż 2500. Są one bardzo zagrożone z powodu czynników takich jak wylesianie i nielegalny handel zwierzętami domowymi.

Tilly i Nam Pang zostały umieszczone razem przez Europejski Program Hodowli Ex-Situ, który ma na celu stworzenie sieci bezpieczeństwa dla gatunków zagrożonych w środowisku naturalnym. Aaron Whitnall, koordynator operacji w zoo, powiedział, że młode stało się „symbolem nadziei, po tragicznym odejściu Nam Panga, ponieważ to, że jego pamięć i spuścizna przetrwały, jest czymś dużo więcej, niż się spodziewaliśmy”. Dodał: „Narodziny Little Red tworzą piękne zakończenie tragicznej, łamiącej serce historii, która wstrząsnęła społecznością w czerwcu”.

Opiekunowie nie są jeszcze w stanie ustalić płci Little Red, ale mają nadzieję, że uda się to zrobić, gdy młode skończy sześć miesięcy.

Dział: Europa

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE