2023-11-20 16:36:45 JPM redakcja1 K

Użytkownicy Instagrama ostrzeżeni o nowym ustawieniu, które może przypadkowo ujawnić ich sekrety

Funkcja „bliscy znajomi” może ujawnić, komu ufasz najbardziej.

(AFP via Getty Images)

 

Użytkownicy Instagrama ostrzegają się nawzajem przed nową funkcją, która może zdradzić ich tajemnice. W nowej aktualizacji dodano możliwość sprawdzenia, kto znajduje się na liście „bliskich znajomych” drugiej osoby. Do tej pory ta informacja była poufna, a wyjście takiej listy na jaw mogło skończyć się konfliktem lub wywołać inne problemy.

Narzędzie „bliscy znajomy” pozwala stworzyć listę osób, którym najbardziej ufamy. Następnie możemy udostępniać Instagram Stories, które będą widoczne tylko dla nich, a reszta użytkowników nie będzie miała do nich dostępu. Jednak w aktualizacji z tego tygodnia Instagram umożliwił udostępnianie „bliskim znajomym” także postów i rolek. Dzięki temu nie jest to już tylko funkcja związana z Instagram Stories.

Stanowi to jednak potencjalne zagrożenie, ponieważ posty i rolki zawierają też polubienia i komentarze. W tej sytuacji każda osoba, która zobaczy post dla „bliskich znajomych” od swojego znajomego, dzięki polubieniom i komentarzom będzie mogła zobaczyć, kto jeszcze znajduje się na tej liście.

Jest to próba uczynienia aplikacji bardziej prywatną. Instagram opisał funkcję „bliskich znajomych” jako „wolną od presji przestrzeń do kontaktowania się z najważniejszymi dla nas osobami”. „Mamy nadzieję, że stworzy ona więcej sposobów na bycie autentycznym, a zarazem pozwoli użytkownikom wybierać docelowych odbiorców ich treści” — stwierdzili w zapowiedzi.

Doprowadziło to jednak do licznych ostrzeżeń ze strony użytkowników TikToka i innych aplikacji o tym, że wrzucanie postów przy pomocy tej funkcji może naruszać ich prywatność. Powinni być oni świadomi tego, że tym samym lista ich „bliskich znajomych” staje się nieco bardziej publiczna.

Z nowej funkcji można skorzystać podczas udostępniania nowego posta lub rolki. Należy wejść w ustawienie „odbiorcy”, a następnie wybrać opcję „bliscy znajomi”. W tym momencie wpis będzie wyświetlał się tylko osobom z listy bliskich znajomych, dodatkowo będzie oznaczony zieloną gwiazdką.

Lista „bliskich znajomych” jest wspólna dla Stories, postów i rolek. Można ją edytować wchodząc na swój własny profil, a następnie wybierając ustawienie „bliscy znajomi” po naciśnięciu trzech pasków w górnym prawym rogu. 

Dział: Świat

Autor:
Andrew Griffin | Tłumaczenie: Patryk Wojdyło

Żródło:
https://www.independent.co.uk/tech/instagram-update-warning-close-friends-post-b2448741.html

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE