2022-08-26 12:19:48 JPM redakcja1 K

4 zasady farbowania włosów w 2022 roku

Trendy w koloryzacji włosów stale się zmieniają. W jednym roku króluje plażowy brąz, a w następnym – rozjaśniane włosy. I chociaż cykl życia tych trendów jest krótkotrwały, istnieje kilka kluczowych zas...

Trendy w koloryzacji włosów stale się zmieniają. W jednym roku króluje plażowy brąz, a w następnym – rozjaśniane włosy. I chociaż cykl życia tych trendów jest krótkotrwały, istnieje kilka kluczowych zasad koloryzacji włosów w 2022 roku, które pozostają niezmienne. Przedstawimy Ci je poniżej.

1. Dodaj wymiaru

Aby uzyskać niezawodny kolor - niezależnie od tego, czy jesteś blondynką, brunetką czy rudowłosą - musisz nadać włosom wymiar za pomocą pasemek. Te jaśniejsze pasma pomogą Ci rozbić kolor, aby Twoje włosy nie były w jednym odcieniu, co może wyglądać nudno i nienaturalnie.

Jak poprosić o to stylistę: Poproś o kilka, dobrze rozmieszczonych pasemek w miejscach, w które będzie padać słońce, np. z przodu twarzy i na końcówkach, które zazwyczaj są jaśniejsze.

2. Zachowaj trochę cienia u nasady włosów

Jeśli chcesz dokonać subtelnej zmiany, aby odświeżyć swój wygląd na jesień, możesz po prostu bazować na tym, co już masz. W większości przypadków oznacza to po prostu stonowanie jaśniejszych pasemek do nieco głębszego odcienia (np. pogłębienie słonecznego blondu do delikatniejszego karmelu) i zachowanie odrobiny cienia u nasady włosów, co wydłuży czas między kolejnymi wizytami.

Jak poprosić o to stylistę: Poproś o zachowanie odrobiny cienia u nasady włosów oraz o stonowanie ogólnego koloru o odcień lub dwa (w zależności od preferencji).

3. Wymieszaj wszystko

Pamiętasz agresywny wygląd ombré, który był wszędzie w 2015 roku? W ciągu ostatnich kilku lat, fryzura ta nabrała szczególnego blasku. Jak już wcześniej wspomniano, nadanie włosom pewnego wymiaru jest kluczem do zachowania klasy – niezależnie od koloru. Aby to osiągnąć, musisz mieć zarówno ciemniejsze, jak i jaśniejsze pasma, ale istnieje cienka linia pomiędzy agresywnymi dwutonowymi pasmami z poprzednich lat, a miękkim, mieszanym wyglądem, który chcemy osiągnąć w 2022 roku. A ta cienka linia leży w grubości Twoich pasemek.

Jak o to zapytać swojego stylistę: Jak powiedziała nam Rubyna Kim, stylistka fryzur i kolorystka: :Poproś o babylights, czyli drobno tkane pasemka, które dodają włosom subtelnego wymiaru, dzięki czemu ogólny efekt wygląda bardziej naturalnie."

4. Spróbuj czerwieni (ale nie zapomnij dodać kontrastu)

A jeśli chcesz wskoczyć na najgorętszy trend kolorystyczny chwili, 2022 to rok, aby spróbować czerwieni. Wszystkie jego odmiany. Nie jesteś pewna, jak rozplanować ten ognisty odcień? Osoby o jasnej karnacji skóry najlepiej wyglądają w odcieniu jasnej miedzi lub truskawkowego blondu. Jeśli masz średnią lub oliwkową skórę, możesz wybrać bogatą miedź lub koral, a jeśli masz ciemniejszą skórę, spróbuj śliwki lub burgunda. Niezależnie od tego, jaki odcień czerwieni wybierzesz, nie zapomnij o zachowaniu pewnego kontrastu.

Jak poprosić o to swojego stylistę: Jeśli chodzi o dokonanie większej zmiany koloru, jak ta, zdjęcia naprawdę są warte tysiąca słów. Przynieś zdjęcie referencyjne i porozmawiaj o tym, co podoba Ci się w danym kolorze, aby upewnić się, że oboje macie taką samą wizję

Dział: Kobieta Moda

Autor:
Jenny Jin | Tłumaczenie: Klaudia Bredlak

Żródło:
https://www.purewow.com/beauty/rules-of-coloring-your-hair

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE