2022-09-06 11:49:23 JPM redakcja1 K

Cichy udar mózgu: 7 symptomów, które mogą cię po cichu zabić

Udar mózgu zdarza się, gdy dopływ krwi do części mózgu jest utrudniony lub nagle zatrzymany. Oto 7 objawów cichego udaru mózgu, których nie powinieneś ignorować!

Udar mózgu jest jedną z głównych przyczyn zgonów na świecie. Według danych, 1 na 6 zgonów z powodu chorób układu krążenia jest zwykle spowodowany udarem. W najnowszych danych Światowa Organizacja Zdrowia ujawniła, że udar mózgu jest drugą wiodącą przyczyną śmierci na świecie i doprowadził do ponad 60 lakh zgonów w 2019 roku. Więc, co dokładnie dzieje się, gdy doświadczasz udaru? W tym artykule mówimy o tym, czym jest udar mózgu, co powoduje ten stan i jak go zauważyć.

Udar mózgu zdarza się, gdy dopływ krwi do części mózgu jest utrudniony lub nagle zatrzymany. To w inny sposób zatrzymuje lub uniemożliwia tkankom mózgowym otrzymanie takiej ilości tlenu, jakiej wymaga do prawidłowego funkcjonowania. Prowadzi to do natychmiastowej śmierci komórek, powodując długotrwałą niepełnosprawność, a nawet śmierć. Ponieważ komórki mózgowe nadal umierają, osoba cierpiąca na te objawy traci swoje zdolności, które są kontrolowane przez pewne obszary mózgu.

 

Przyczyny udaru mózgu

Kiedy mówimy o chorobach i warunkach, jedną rzeczą, która jest ważna, aby zauważyć, jest zrozumienie przyczyn i czynników ryzyka związanych z warunkiem. To samo dotyczy udaru mózgu, jak również, śledzenie objawów jest ważne, ale wiedząc, co jest przyczyną stanu jest również ważne. Oto niektóre z powszechnych czynników ryzyka udaru mózgu:

  • Wysokie ciśnienie krwi
  • Zbyt częste używanie tytoniu lub palenie papierosów
  • Problemy z sercem (które mogą prowadzić do wadliwych zastawek serca)
  • Skokowy wzrost poziomu glukozy we krwi lub cukrzyca
  • Nadmierny przyrost wagi lub otyłość
  • Wiek
  • Historia rodziny
  • Płeć

 

7 objawów cichego udaru mózgu, których nie powinieneś ignorować

Choroby i warunki przychodzą z zestawem objawów, które należy być w stanie śledzić lub zauważyć jak najwcześniej, aby rozpocząć procedurę leczenia. Sprawdź te 7 cicho zabijających objawów udaru mózgu, które mogą zagrażać życiu, jeśli nie są śledzone na czas.

1. Nagły i silny ból głowy, który staje się najgorszy w nocy;
2. Nudności lub wymioty;
3. Zmieniona świadomość;
4. Nagłe uczucie drętwienia lub osłabienia w ramieniu, twarzy lub nodze;
5. Zamazanie mowy lub trudności w mówieniu;
6. Utrata wzroku lub niemożność prawidłowego widzenia;
7. Utrata kontroli lub równowagi ciała.

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE