2022-09-02 18:45:49 JPM redakcja1 K

Zrównoważone produkty alternatywną dla papieru do pieczenia

Czy to wciąż musi być papier do pieczenia? Obecnie istnieje szeroki wybór alternatyw: od trwałego papieru do pieczenia po silikonowe maty i kamienie do pieczenia.

Czy to wciąż musi być papier do pieczenia? Obecnie istnieje szeroki wybór alternatyw: od trwałego papieru do pieczenia po silikonowe maty i kamienie do pieczenia.

Papier do pieczenia po pierwszym użyciu często ląduje w śmieciach. Ponadto nie należy wyrzucać go do odpadów papierowych, ponieważ powłoka nieprzywierająca nie nadaje się do recyklingu. Z tego względu pojawia się pytanie o bardziej skuteczne i zrównoważone alternatywy. W tym artykule podpowiadamy, jakie produkty wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Alternatywa dla papieru do pieczenia: Oto dlaczego odejście od niego może być opłacalne

Przestawienie się na alternatywy papieru do pieczenia może się opłacić. Wiele produktów zastępczych nie jest szczególnie drogich, zestawy można kupić za mniej niż 15 euro. Dla porównania: w supermarkecie paczka papieru do pieczenia kosztuje od jednego do trzech euro, co zapewne podniesie koszty bieżące dla fanów pizzy i ciast.

Ale zmiana opłaca się nie tylko ze względów finansowych. Wiele alternatywnych produktów ma korzyści, których nie posiada tradycyjny papier do pieczenia. Niektóre produkty można wygodnie myć w zmywarce, inne dzięki specjalnemu kształtowi precyzyjnie dopasowują się do wybranego naczynia. Jeszcze inne wersje pozwalają hobbystycznemu piekarzowi zachować wielkość i symetrię swojej pizzy czy ciasta już podczas ich przygotowywania.

Papier do pieczenia wielokrotnego użytku: znany, ale o wiele bardziej wydajny

Papier do pieczenia wielokrotnego użytku to alternatywa dla tych, którzy nie chcą dużych zmian, ale szukają wydajniejszego zamiennika dla tradycyjnego papieru do pieczenia. Największa różnica jest oczywista: ten wariant może być używany często do wykładania różnego rodzaju blach czy foremek i nie trafia bezpośrednio po pierwszym lub drugim użyciu do odpadów resztkowych.

Zamiast tego, wielokrotnego użytku folia do pieczenia błyszczy trwałością i odpornością. Podobnie jak standardowy papier do pieczenia, warianty te posiadają nieprzywierającą powłokę wykonaną z silikonu, dzięki czemu chronią pozostałości jedzenia przed przywieraniem do blachy lub potrawę przed przypaleniem. Jednocześnie jest idealny do czyszczenia i ponownego użycia, zarówno ręcznie, jak i w zmywarce.

Zestaw folii do pieczenia od Amazon Basics stał się klasykiem wśród folii o długiej żywotności, które można kupić online. Jednak czarna folia do pieczenia od Tastory, którą można przycinać na wymiar, również zyskała dobrą opinię — nadaje się nawet do grillowania. Dla osób, które chcą dokonać dokładnych pomiarów na swoich naczyniach, polecamy papier do pieczenia z szablonem koła i wymiarami.

Papier do pieczenia wielokrotnego użytku w wielu kształtach

Papier do pieczenia powinien być uniwersalny. Jeśli nie chcesz przycinać folii do pieczenia, możesz od razu sięgnąć po zestaw o różnych kształtach. To także nadająca się do mycia w zmywarce folia do pieczenia o przedłużonej trwałości — doskonale przystosowane do pizzy, ciast i zapiekanek. Wersja od Holesto ma w zestawie dwie folie do pizzy, dziewięcioelementowy zestaw od Amazy zawiera nawet torby na chleb wielokrotnego użytku.

Silikonowa mata do pieczenia: uniwersalna

Mata do pieczenia sięga nieco dalej niż trwały papier do pieczenia. Wykonana jest w całości z silikonu i charakteryzuje się specjalnym kształtem. Konstrukcja z wypustkami zapobiega utopieniu się potraw we własnym tłuszczu lub sokach mięsnych — idealna do niskotłuszczowych wypieków. Jednocześnie tył takich mat jest idealny do przygotowania mini ciastek.

Podobnie jak blachy do pieczenia o długiej żywotności, maty do pieczenia mogą być ponownie używane tak często, jak chcesz i nadają się do mycia w zmywarce. Poza piekarnikiem maty mogą służyć również jako podstawki pod duże garnki, patelnie i zapiekanki. Silikonową matę od Dr.Oetkera można wygodnie zwinąć, natomiast wersja od Collory oferuje praktyczną osłonę przed kapaniem.

Zrównoważone pieczenie: kamień do pizzy i Co.

Jeśli chcesz stworzyć własną pizzę w kamiennym piecu, polecamy kamień do pieczenia pizzy. Kamień do pizzy od GARCON może być używany zarówno w domowym piecu, jak i na grillu gazowym w ogrodzie i w obu miejscach gwarantuje domową pizzę jak od Włocha.

Bardziej wyrafinowaną alternatywą jest blok solny od AEG, który można stosować zarówno w piekarniku, jak i na grillu. Ten blok soli himalajskiej jest idealny do naturalnego przygotowania ryb i mięsa, które następnie można podawać bezpośrednio na bloku.

Wafle do pieczenia jako alternatywa dla małych wypieków

Do małych wypieków, takich jak ciastka, herbatniki czy pierniki, można użyć wafli do pieczenia. Są one wegańskie i jadalne – więc nic się nie marnuje.

Dział: Kuchnia

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE