2022-08-28 14:52:46 JPM redakcja1 K

Renta socjalna musi być wyższa. Rodziny niepełnosprawnych proszą o podpis

Bydgoscy działacze Platformy Obywatelskiej popierają obywatelską inicjatywę w sprawie podwyższenia renty socjalnej dla niepełnosprawnych i chcą wesprzeć akcję zbierania podpisów. Chodzi o kwotę 3010 zł brutto z wal...

Bydgoscy działacze Platformy Obywatelskiej popierają obywatelską inicjatywę w sprawie podwyższenia renty socjalnej dla niepełnosprawnych i chcą wesprzeć akcję zbierania podpisów. Chodzi o kwotę 3010 zł brutto z waloryzacją każdego roku.

 

- Obecna stawka renty - 1217 zł - jest kwotą głodową - podkreśla Grażyna Rzęska, członek Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej i mama niepełnosprawnej Marty. - Piszemy pisma, listy otwarte, prośby. Nikt nie reaguje, jakby tej grupy społecznej nie było. Tak się zachowuje nasz rząd, a to jest niewątpliwie najsłabsza grupa społeczna. Oni, niestety, nigdy do pracy nie pójdą. Nie mają dzieciństwa, nie mają zwyczajnych wakacji...Teraz ludzie chodzą na lody, wyjeżdżają na wczasy, zwiedzają. My czegoś takiego nie mamy. Musimy patrzeć na to, żeby były pieniądze na podstawowe opłaty, a teraz drożyzna nas dobiła (...).

- Tak naprawdę wystarczyłoby, gdyby 15 posłów Prawa i Sprawiedliwości podpisało się pod projektem tej ustawy i porozmawiało z prezesem Kaczyńskim. Byłoby zielone światło dla tej ustawy - mówi Michał Sztybel, szef bydgoskich struktur PO i zastępca prezydenta miasta. - We wszystkich biurach poselskich Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy można składać podpisy, można odbierać karty (...).

Aby projekt trafił do sejmu, potrzebne jest minimum 100 tysięcy podpisów obywateli, lub wsparcie ze strony posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Podpisy będą zbierane do 10 września. 15 września zostaną oficjalnie złożone w sejmie

Autor:
Jolanta Fischer/Redakcja

Żródło:
www.radiopik.pl

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE