2022-08-30 09:02:44 JPM redakcja1 K

Życie za granicą, a praca z domu

Zdjęcie: www.internationalcitizens.com iStockW wyniku pandemii miliony osób pracujących zostały odesłane do domu przez koronawirusa, ...

Zdjęcie: www.internationalcitizens.com iStock

W wyniku pandemii miliony osób pracujących zostały odesłane do domu przez koronawirusa, który stworzył niebezpieczne warunki w biurze. Pracownicy na całym świecie zaczęli pracować z domu i czekali, by powrócić do biura. Wielu z nich nie wróciło, a niektórzy nie powrócą i nawet nie chcą wracać.

 

Jeśli od miesięcy (lub lat) pracujesz z domu, być może zadajesz sobie pytanie, czy to dobry moment, aby przenieść się za granicę? Niezależnie od tego, czy zawsze chciałeś podróżować, czy też nowe zasady firmy zapewniły ci większą elastyczność, teraz możesz wyjechać i pracować zdalnie z zagranicy.

 

Korzyści wynikające z pracy zdalnej za granicą

Przeprowadzka za granicę i praca zdalna daje ci możliwość:

– Podróżowania do innych pobliskich krajów

– Poznawania nowych kultur

– Spróbowania różnych potraw

– Nauczenia się nowego języka

– Poznania nowych ludzi, w tym innych emigrantów

– Zmiany codziennej rutyny

Ponieważ wielu pracodawców umożliwia swoim pracownikom pracę z domu, być może nadszedł czas, abyś i ty skorzystał z tej możliwości.

 

Jak rozmawiać z pracodawcą

Niektórzy menedżerowie twierdzą, że praca z domu pozwoliła pracownikom utrzymać wydajność na tym samym poziomie lub nawet ją zwiększyć. Jeśli pracodawca był zadowolony z twojej pracy w czasie, gdy pracowałeś zdalnie, może z łatwością zaakceptować twoją prośbę. Zanim jednak podejmiesz jakiekolwiek plany, pamiętaj, aby przedstawić swoją strategię pracodawcy. Ważne jest, aby powtórzyć swoje mocne strony i osiągnięcia, a jednocześnie przygotować się na pytania kierownika lub zespołu.

 

Aby poruszyć ten temat w rozmowie z pracodawcą, należy:

– Zarezerwować około godziny czasu w kalendarzu przełożonego, aby dokładnie omówić sprawę

– Podkreślić swoje zasługi dla firmy i swoje mocne strony

– Powiedzieć, ile wolnego czasu potrzebujesz na przeprowadzkę lub dłuższą podróż

– Omówić technologię, z której będziesz korzystać, aby pozostać w kontakcie z zespołem

– Powiedzieć, jak długo planujesz mieszkać w innym kraju lub krajach

– Wyjaśnić, jak poradzisz sobie z innymi potencjalnymi wyzwaniami, takimi jak zmiana czasu lub inne godziny pracy

– Przeanalizować kwestie podatkowe zarówno dla siebie, jak i dla pracodawcy

Jeśli pracodawca uważa, że możesz dobrze wykonywać tę samą pracę w innym kraju, może się zgodzić. Jeśli pracodawca uzna, że nie przemyślałeś wszystkich aspektów możesz napotkać wiele problemów. Najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić przed spotkaniem z pracodawcą, jest uporządkowanie informacji i przewidzenie jego obaw.

Przeczytaj dalej, aby poznać praktyczne wskazówki, które pomogą ci odpowiednio przedstawić sytuację i przekonać pracodawcę, byś mógł pracować zdalnie za granicą.

 

Sprawdź zasady obowiązujące w danym kraju w zakresie pracy zdalnej

W wielu krajach pracownicy zdalni witani są z otwartymi ramionami. W krajach, w których obowiązują elastyczne przepisy dotyczące pracy zdalnej, należy po prostu wystąpić o odpowiednią wizę. Wiele miejsc zaprasza pracowników zdalnych, aby wspomóc lokalną gospodarkę. Generują oni dochód, a także nie stanowią zagrożenia dla istniejącej siły roboczej, co jest korzystne dla obu stron.

Przed złożeniem wniosku o wizę zdecyduj, do jakiego kraju chcesz się przenieść i na jak długo chcesz zostać. Szukasz ciepłego klimatu? Montserrat wprowadził wizę umożliwiającą pracownikom zdalnym pobyt przez rok. Chcesz mieć więcej pór roku? Islandia zezwala przyjezdnym na pracę w jej granicach przez okres do sześciu miesięcy.

Niektóre kraje są jeszcze bardziej kreatywne. Chcesz się odwdzięczyć? W Stanach Zjednoczonych stan Hawaje oferuje program pracy/wolontariatu dla podróżnych spełniających określone kryteria.

Po wybraniu kraju, do którego chcesz się przenieść, sprawdź, jakie są jego wymagania wizowe. Niektóre kraje wymagają, aby przed wjazdem na ich terytorium wykupić ubezpieczenie podróżne. Inne chcą sprawdzić, czy zostałeś zaszczepiony. Niektóre rządy wymagają przedstawienia zaświadczenia o dochodach, aby upewnić się, że dana osoba będzie w stanie wnieść wkład w lokalną gospodarkę i nie będzie miała problemów z zapewnieniem sobie, np. mieszkania.

Dział: Świat

Autor:
Maddy Hay | Tłumaczenie: Paula Dąbek

Żródło:
https://www.internationalcitizens.com/blog/work-remote-abroad/

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE