2023-03-18 17:50:33 JPM redakcja1 K

Fulham rozmawia o zawieszeniu kontraktu z Marco Silvą, jednym z zainteresowanych jest Tottenham

Fulham pracuje nad nowym kontraktem menedżera Marco Silvy wśród rosnącego zainteresowania ze strony Tottenham Hotspur (90 minut).

A wanted man / Warren Little/Staff

Silva odniósł niewątpliwy sukces w Craven Cottage od czasu przeniesienia się do zachodniego Londynu latem 2021 roku. Poprowadził Whites do tytułu mistrzowskiego w swoim pierwszym sezonie jako trener, zbliżając się o dwa gole do wyrównania rekordu rozgrywek pod względem zdobytych bramek.

Reputacja Fulham jako klubu „yo-yo” oznaczała, że wielu przewidywało, że spadnie z Premier League w tym sezonie, ale pod okiem Silvy zamiast tego wkroczyli do walki o Ligę Europy.

Obecnie priorytetem Fulham jest uzgodnienie warunków nowego kontraktu z Silvą. Jego obecna umowa wygasa w 2024 roku, Rozmowy utknęły jednak w martwym punkcie w ostatnich tygodniach ze względu na rosnące zainteresowanie Silvą ze strony Tottenhamu.

Obecny główny trener Spurs, Antonio Conte, prawdopodobnie nie będzie w klubie w przyszłym sezonie z własnym kontraktem wygasającym latem.

90min wcześniej informowało, że Mauricio Pochettino byłby zainteresowany powrotem do Tottenhamu, gdyby nadarzyła się taka okazja.

Inni menedżerowie na radarze Spurs to Roberto De Zerbi z Brighton, były trener Hiszpanii Luis Enrique i Thomas Frank z Brentford.

Frank ostatnio zlekceważył przeprowadzkę do Spurs, twierdząc, że nie będzie dyskutował o takich spekulacjach, podczas gdy menedżer, którego podziwiał tak samo jak Conte, wciąż pełnił tę funkcję.

Gdyby Tottenham sięgnął po Silvę, staliby się piątą drużyną Premier League, która go zatrudniła. Portugalski trener wcześniej pracował w Hull City, Watford i Evertonie, zanim dołączył do Fulham.

 

Autor:
Sean Walsh, Graeme Bailey | Tłumaczenie: Martyna Sobczak

Żródło:
https://www.90min.com/posts/fulham-talks-over-marco-silva-contract-stall-amid-tottenham-interest

Kontakt
redakcja@pressglobal.pl
kontakt@pressglobal.pl
Developed by Fundacja na Rzecz Promocji i Rozwoju „Głos Młodych” and Marcin Larek ⓒ 2022 Pressglobal.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.