2022-11-17 15:32:45 JPM redakcja1 K

Kirgistan zdobywa brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Sambo

Zdjęcie ze strony Międzynarodowej Federacji Sambo

Erkebai uulu Bekten zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Sambo Bojowym. Na stronie Międzynarodowej Federacji Sambo pojawiły się wyniki trzeciego dnia zawodów, które odbywają się w Biszkeku.

Występował w kategorii wagowej do 88 kilogramów.

Bekbolot Toktogonov został mistrzem świata w kategorii wagowej powyżej 98 kilogramów. Wcześniej Daiyrbek Karyaev w kategorii wagowej do 79 kilogramów pokonał w finale kazachskiego sportowca.

Srebro zdobył Felix Ulanbekov (77 kg), brąz – Asylbek uulu Zhamalbek (88 kg) i Sayak Barakanov (sambo bojowe, 64 kg).

Przypomnijmy, że w dniach 11–13 listopada po raz pierwszy w historii Kirgistanu odbyły się w stolicy Mistrzostwa Świata w Sambo.

Wyniki trzeciego dnia zawodów można obejrzeć na stronie Międzynarodowej Federacji Sambo (link poniżej):