2022-08-26 11:16:53 JPM redakcja1 K

Nagranie wideo przedstawia Mike’a Tysona uderzającego pasażera linii lotniczych

SAN FRANCISCO (AP) – Władze prowadzą dochodzenie w sprawie incydentu, w którym były mistrz wagi ciężkiej Mike Tyson został nagrany gdy uderzył współpasażera pierwszej klasy na pokładzie samolotu na między...

SAN FRANCISCO (AP) – Władze prowadzą dochodzenie w sprawie incydentu, w którym były mistrz wagi ciężkiej Mike Tyson został nagrany gdy uderzył współpasażera pierwszej klasy na pokładzie samolotu na międzynarodowym lotnisku w San Francisco.

 

Na nagraniu widać, jak Tyson pochyla się nad oparciem fotela i wielokrotnie uderza niezidentyfikowanego mężczyznę w głowę, powodując krwotok. Nagranie zostało po raz pierwszy udostępnione przez serwis TMZ, który poinformował, że zostało ono zarejestrowane podczas lotu samolotem linii Jet Blue na Florydę.

„Niestety pan Tyson miał incydent podczas lotu z agresywnym pasażerem, który zaczął go nękać i rzucił w niego butelką z wodą, gdy siedział na swoim miejscu” – napisali przedstawiciele Tysona w e-mailu do Associated Press.

 

Przed fizycznym starciem na nagraniu widać, jak mężczyzna stoi nad siedzeniem Tysona, wymachuje rękoma i żywo rozmawia, podczas gdy były bokser siedzi cicho.

Policja w San Francisco zareagowała w środę około godziny 22:00 na „fizyczną sprzeczkę” na pokładzie samolotu na terminalu krajowym lotniska – poinformowali funkcjonariusze.

„Funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia i zatrzymali dwie osoby, które prawdopodobnie brały w nim udział. Jedna osoba została opatrzona na miejscu z powodu obrażeń niezagrażających życiu. Osoba ta podała minimalne szczegóły zdarzenia i odmówiła dalszej współpracy w dochodzeniu policyjnym” – podała policja w czwartkowym oświadczeniu.

 

Oboje uczestników zostało zwolnionych w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie – czytamy w oświadczeniu.

Inna pasażerka lotu, Sarah Burchfield, powiedziała, że widziała, jak mężczyzna, którego Tyson uderzył, wcześniej w barze na lotnisku wydawał się głośny i kłótliwy.

„Kiedy weszłam na podkład samolotu, pomyślałam ‘ O nie, ten pijany facet leci naszym samolotem’” – powiedziała Burchfield w rozmowie z SFGate.

Burchfield powiedziała, że po wejściu na podkład mijała miejsce Tysona w pierwszej klasie samolotu.

 

„Ten agresywny mężczyzna siedział tuż za nim i widziałam, że dochodziło między nimi do interakcji” – powiedziała. Niedługo później usłyszała konfrontację w pierwszej klasie.

Policja z San Francisco poinformowała, że nagranie zostało przekazane do biura szeryfa hrabstwa San Mateo, które sprawuje jurysdykcję nad lotniskiem.

 

Przedstawiciele szeryfa powiedzieli, że "nie ujawniamy informacji na temat tego zdarzenia, ponieważ jest to aktywne dochodzenie".

Firma JetBlue nie odpowiedziała natychmiast na wiadomość e-mail z prośbą o dodatkowe szczegóły.

 

Odkąd 55-letni Tyson wycofał się z boksu, pracuje jako aktor, podcaster i przedsiębiorca zajmujący się konopiami indyjskimi. Tyson był w San Francisco na dorocznym festiwalu konopi 420 w Golden Gate Park, gdzie promował swoją markę Tyson 2.0, jak donosi SFGate.

W 1987 roku, w wieku 20 lat, Tyson został najmłodszym w historii mistrzem świata wagi ciężkiej. W swojej karierze odniósł 50 zwycięstw, z czego 44 przez nokaut.

W latach 90. Tyson spędził trzy lata w więzieniu po tym, jak został skazany za gwałt. Utrzymywał, że jest niewinny w tej sprawie.

Tyson został na krótko odsunięty od boksu po tym, jak w 1997 roku podczas walki odgryzł Evanderowi Holyfieldowi część ucha.

Dział: Sporty Walki

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE