2024-01-14 18:45:35 JPM redakcja1 K

Wyniki Australian Open 2024: Maria Sakkari wygrywa pierwszy mecz Wielkiego Szlema od roku

Plasująca się na ósmej pozycji Greczynka Maria Sakkari wygrała swój pierwszy mecz wielkoszlemowy od roku, pokonując Japonkę Nao Hibino podczas Australian Open.

28-latka odpadła w pierwszej rundzie trzech ostatnich turniejów wielkoszlemowych, ale potrzebowała zaledwie 71 minut, aby wygrać 6-4 6-1 na Rod Laver Arena. „To był trudny emocjonalnie mecz, ale jestem szczęśliwa” - powiedziała.

Później w niedzielę Białorusinka Aryna Sabalenka rozpocznie obronę tytułu przeciwko Niemce Elli Seidel. Duńska dzika karta i zwyciężczyni Australian Open 2018 Caroline Wozniacki zmierzy się z Polką Magdą Linette w swoim pierwszym meczu na Wielkim Szlemie w Melbourne od czasu przejścia na emeryturę, starając się poprawić swój wynik z zeszłorocznego US Open.

Sakkari, która w drugiej rundzie zmierzy się z Rosjanką Eliną Avanesyan, przeżyła trudny 2023 rok z wczesnymi wyjściami na wszystkich czterech głównych turniejach, a jej najlepszy wynik w Wielkim Szlemie przyszedł w Melbourne, gdzie dotarła do trzeciej rundy. Udało jej się jednak pokonać wszelkie nerwy dominującym występem, odnosząc zwycięstwo bez straty punktu przy pierwszym podaniu w drugim secie.

„Zawsze się denerwujesz, chcesz dobrze wypaść. Kiedy jesteś na wysokiej pozycji, zawsze będziesz grać z zawodniczkami, które dobrze sobie z tobą radzą. To był trudny mecz pod względem emocjonalnym, ale cieszę się, że udało mi się dobrze wykonać swoją pracę i zagrać dobrego drugiego seta” - wyznała. Sakkari wygrała swoje pierwsze cztery mecze w tym roku po raz pierwszy od 2021 roku, po tym, jak zapewniła swojemu krajowi trzy zwycięstwa w Pucharze Narodów.

W innym miejscu Brenda Fruhvirtova z Czech została najmłodszą kobietą, która wygrała mecz singlowy Australian Open od czasu Amerykanki Coco Gauff w 2020 roku. 16-latka wyglądała na rozemocjonowaną, gdy wygrała 2-6 6-4 6-3 z Rumunką Aną Bogdan i może zmierzyć się z broniącą tytułu Sabalenką.

Francuzka Alize Cornet odpadła w pierwszej rundzie, przegrywając 6-2 6-4 z kwalifikantką Marią Timofeevą, podczas gdy czeska dziewiąta rozstawiona Barbora Krejcikova pokonała Japonkę Mai Hontamę 2-6 6-4 6-3, a następnie zmierzy się z Niemką Tamarą Korpatsch, która pierwszego dnia znokautowała Brytyjkę Jodie Burrage. Australian Open został w tym roku przedłużony do 15 dni, aby uniknąć późnych finałów - to pierwsze niedzielne starcie.

Dział: Tenis