2022-09-01 17:43:08 JPM redakcja1 K

Nowe projekty rozwoju turystyki w gminie Irig w przygotowaniu, OTO CO OZNACZA TO DLA MIESZKAŃCÓW

Na terytorium gminy Irig są w planie nowe projekty, które ulepszą bogatą ofertę turystyczną tej śremskiej gminy.

Foto: Pixabay/Nikolay Shulga

Ukończono kontrolę planu szczegółowych regulacji dla osiedla Velika Remeta i centrum Vrdnika. Szczegółowy plan regulacji w Velikiej Remecie określi ofertę turystyczną, budowę nowego weekendowego kurortu w samej wiosce Potencjał turystyczny gminy Irig znajduje odzwierciedlenie w monasterach na Fruškiej gorze, uzdrowisku Vrdnik, winnicach i różnych zabytkach.

Mieszkańcy Irig są, jak mówią, dumni z bogatej oferty turystycznej swojej gminy, a także sami mają ulubione miejsca w okolicy. Turyści z różnych zakątków Serbii są świadkami, że turystyka dynamicznie się rozwija, zwłaszcza uzdrowiska Vrdnik uznawane za jedne z najatrakcyjniejszych punktów turystycznych.

Jak podkreślają przedstawiciele Gminy Irig, Velika Remeta to miejsce o wyjątkowym potencjale turystycznym, a rozwój tej części gminy jest tak samo ważny jak reszty. Prywatna inwestycja z trzydziestoma domkami letniskowymi, która zostanie zrealizowana w Velikiej Remecie, znacząco przyczyni się do rozwoju tej części gminy.

Jak podkreśla lokalny samorząd, koniec pierwszej fazy robót na drodze Irig-Maradik znacznie ułatwi turystom i mieszkańcom dostęp do osiedla Velika Remeta.

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE