2022-09-01 17:43:08 JPM redakcja1 K

Nowe projekty rozwoju turystyki w gminie Irig w przygotowaniu, OTO CO OZNACZA TO DLA MIESZKAŃCÓW

Na terytorium gminy Irig są w planie nowe projekty, które ulepszą bogatą ofertę turystyczną tej śremskiej gminy.

Foto: Pixabay/Nikolay Shulga

Ukończono kontrolę planu szczegółowych regulacji dla osiedla Velika Remeta i centrum Vrdnika. Szczegółowy plan regulacji w Velikiej Remecie określi ofertę turystyczną, budowę nowego weekendowego kurortu w samej wiosce Potencjał turystyczny gminy Irig znajduje odzwierciedlenie w monasterach na Fruškiej gorze, uzdrowisku Vrdnik, winnicach i różnych zabytkach.

Mieszkańcy Irig są, jak mówią, dumni z bogatej oferty turystycznej swojej gminy, a także sami mają ulubione miejsca w okolicy. Turyści z różnych zakątków Serbii są świadkami, że turystyka dynamicznie się rozwija, zwłaszcza uzdrowiska Vrdnik uznawane za jedne z najatrakcyjniejszych punktów turystycznych.

Jak podkreślają przedstawiciele Gminy Irig, Velika Remeta to miejsce o wyjątkowym potencjale turystycznym, a rozwój tej części gminy jest tak samo ważny jak reszty. Prywatna inwestycja z trzydziestoma domkami letniskowymi, która zostanie zrealizowana w Velikiej Remecie, znacząco przyczyni się do rozwoju tej części gminy.

Jak podkreśla lokalny samorząd, koniec pierwszej fazy robót na drodze Irig-Maradik znacznie ułatwi turystom i mieszkańcom dostęp do osiedla Velika Remeta.

Autor:
Blic | Tłumacz: Joanna Karbownik

Żródło:
https://www.blic.rs/vesti/novi-sad/u-pripremi-novi-projekti-za-razvoj-turizma-u-opstini-irig-evo-sta-to-znaci-za-mestane/9lzbfz4

Kontakt
redakcja@pressglobal.pl
kontakt@pressglobal.pl
Developed by Fundacja na Rzecz Promocji i Rozwoju „Głos Młodych” and Marcin Larek ⓒ 2022 Pressglobal.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.