2022-08-28 17:34:35 JPM redakcja1 K

Serbia została ogłoszona najlepszym celem podróży w Europie

Źródło: Shutterstock/Nenad CavoskiWedług danych na portalu KAYAK, wiodącej na świecie wyszukiwarki ofert podróży, Serbia znalazła się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o miejsca na podróż sam...

Źródło: Shutterstock/Nenad Cavoski

Według danych na portalu KAYAK, wiodącej na świecie wyszukiwarki ofert podróży, Serbia znalazła się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o miejsca na podróż samochodem, a które są zgodne z ceną i jakością usługi otrzymywanej za określoną kwotę. Innymi słowy nasz kraj znalazł się na pierwszym miejscu „budget friendly road trip”. Podróże po Europie powinny się rozwijać tego lata. Według danych na portalu KAYAK liczba wyszukiwań wynajmu samochodu przekracza poziom z 2019 r. z nagłym wzrostem w okresie letnim tego roku średnio o 162% w całej Europie i ok. 259% tylko w Serbii, pisze Turističkisvet.

Drastyczny wzrost cen paliwa, coraz większy niepokój z powodu zmian klimatycznych i pragnienie prywatności formują tegoroczne trendy podróżnicze, zostawiając wielu turystów myślących o najlepszym miejscu do wyjazdu indywidualnego.

Opierając się na tych obserwacjach i wspierając turystów w procesie planowania, KAYAK stworzył swój kompletny Indeks road trip 2022 – unikalną bazę danych, która zapewnia informacje o każdym kraju turystom chcącym podróżować samodzielnie. Znajdują się tam informacje o cenach paliwa, bezpieczeństwie na drogach, wpływie na środowisko, wydarzeniach kulturalnych i ofercie itp. Umożliwia to dostosowanie swojej podróży i skupienie się najważniejszych dla nich sprawach.

Serbia przejmuje prowadzenie na liście miejsc budget friendly

Przeanalizowane i sklasyfikowane zostały 33 państwa europejskie według 24 indywidualnych czynników. Podzielono je potem na pięć rodzajów eskapad: budżet, zrównoważony rozwój, kemping i aktywność w przestrzeni, komfort, przyroda i pejzaże. Dzięki temu turyści mogą zaplanować podróż zgodnie z tym, co dla nich najważniejsze. Wśród najlepiej ocenionych krajów w tych pięciu rodzajach podróżowania znalazły się: Serbia (budżet), Holandia (zrównoważony rozwój), Francja (kemping i przyroda) i Szwajcaria (komfort).

Serbia znalazła się na pierwszym miejscu w kategorii budget-friendly czyli wśród miejsc dogodnych, które państwo klasyfikuje według czynników cen, jak np. paliwo, wynajem samochodu, zakwaterowanie i opłaty za przejazd. W świetle wzrostu cen paliwa cena podróży tego lata mogłaby stać się jeszcze ważniejsza dla podróżujących. Zgodnie z ogłoszeniem Serbia ma w swojej ofercie komfortowe hotele, wynajem tanich samochodów i parkingi, gdzie dwugodzinne parkowanie przy ulicy będzie was kosztować średnio 0,77 euro.

Top 10 miejsc na road trip w Europie 2022:

1. Niemcy

2. Hiszpania

3. Litwa

4. Cypr

5. Francja

6. Szwecja

7. Portugalia

8. Estonia

9. Włochy

10. Szwajcaria

Autor:
B92 | Tłumaczenie: Joanna Karbownik

Żródło:
https://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2022&mm=07&dd=05&nav_id=2181218

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE