2022-09-26 09:22:10 JPM redakcja1 K

Hiszpania kupiła ciężkie karabiny wyborowe

W ramach kontraktu nieokreślona jednostka armii hiszpańskiej otrzyma 15 ciężkich/wielkokalibrowych karabinów snajperskich amerykańskiej firmy Barrett kal. 12,7 mm wedle informacji serwisów InfoDefensa i ArmyRecognition....

W ramach kontraktu nieokreślona jednostka armii hiszpańskiej otrzyma 15 ciężkich/wielkokalibrowych karabinów snajperskich amerykańskiej firmy Barrett kal. 12,7 mm wedle informacji serwisów InfoDefensa i ArmyRecognition.

 

Wartość umowy wynosu 450 tys. EUR, nie jest wiadome nic o dodatkowym wyposażeniu i akcesoriach w ramach niej. Firmą dostarczającą będzie Northern Technologies Defense, która jako jedyna wzięła udział w postępowaniu na dostarczenie karabinów snajperskich. Nie została podana ich dokładna specyfikacja, można jednak przypuszczać, że chodzi o model M95.

Hiszpańska armia używa w kilku formacjach karabinów snajperskich firmy Barrett m.in. w jednostkach marynarki wojennej, sił powietrznych, brygad spadochronowych, kawalerii czy piechocie morskiej.

Barret M95 to wielkokalibrowy/ciężki karabin snajperski kal. 12,7 mm zbudowany w układzie bezkolbowca, powstały na bazie wersji M90. W nowszej wersji chwyt pistoletowy i spust zostały przesunięte do przodu o 25 mm, aby uzyskać lepszy dostęp do magazynka. Obecnie użytkowany jest przez ponad 10 armii świata, używa się go m.in. w siłach zbrojnych Hiszpanii, Grecji, Włoch, Portugalii czy Serbii.

Autor:
Adam Świerkowski

Żródło:
defence24 Fot. Ministerstwo obrony Holandii

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE