2022-09-26 09:16:13 JPM redakcja1 K

Brytyjski resort obrony: Rosjanie ściągają rezerwy

Brytyjski resort obrony poinformował, że Rosjanie przesuwają ku granicy z Ukrainą rezerwy z całego kraju. Siły te - jak sprecyzowano w codziennej aktualizacji wywiadowczej - przeważnie używają jako podstawowego środk...

Brytyjski resort obrony poinformował, że Rosjanie przesuwają ku granicy z Ukrainą rezerwy z całego kraju. Siły te - jak sprecyzowano w codziennej aktualizacji wywiadowczej - przeważnie używają jako podstawowego środka transportu przestarzałych pojazdów opancerzonych MT-LB.

 

"Rosja przesuwa siły rezerwy z całego kraju i gromadzi je w pobliżu Ukrainy na potrzeby przyszłych operacji ofensywnych. Duża część nowych jednostek piechoty prawdopodobnie używa jako podstawowego środka transportu wyciągniętych z długoterminowych magazynów pojazdów opancerzonych MT-LB" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej brytyjskiego resortu obrony.

Jak zauważono w komunikacie, "chociaż MT-LB były wcześniej używane w roli wsparcia po obu stronach, Rosja od dawna uważa je za niezdatne do większości zadań związanych z transportem piechoty na linii frontu". "Został on pierwotnie zaprojektowany w latach 50. jako ciągnik do holowania artylerii, ma bardzo ograniczone opancerzenie, a dla ochrony montuje się w nim jedynie karabin maszynowy" - wskazano.

Rosyjscy żołnierzeAP/Associated Press/East News

"Przeciwnie było w lutym, gdy większość pierwszych rosyjskich jednostek szturmowych została wyposażona w bojowe wozy piechoty BMP-2, posiadające pancerz o grubości do 33 mm i zamontowane potężne 30-milimetrowe działo automatyczne oraz wyrzutnię pocisków przeciwpancernych" - zaznaczył brytyjski resort obrony.

"Pomimo twierdzenia prezydenta Putina z 7 lipca 2022 roku, że rosyjskie wojsko 'nawet nie rozpoczęło' działań na Ukrainie, wiele z jego wzmocnień to oddziały tworzone ad hoc, wyposażane w przestarzały lub nieodpowiedni sprzęt" - dodano.

Dział: Wiadomości

Autor:
zzz

Żródło:
tvn

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE