2022-11-29 15:38:11 JPM redakcja1 K

Białoruś i Uzbekistan zamierzają zwiększyć obroty handlowe oraz aktywnie realizować projekty inwestycyjne

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Białorusi w Uzbekistanie Leonid Marynicz spotkał się z wiceministrem spraw zagranicznych Republiki Uzbekistanu Bakhromjonem Aloevem

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Białorusi w Uzbekistanie Leonid Marynicz spotkał się z wiceministrem spraw zagranicznych Republiki Uzbekistanu Bakhromjonem Aloevem. Poinformowano o tym w służbie prasowej białoruskiego MSZ.

Podczas rozmów omówiono szeroki zakres tematów białorusko-uzbeckiego dialogu politycznego. Strony koncentrowały się na realizacji porozumień osiągniętych na najwyższym szczeblu, intensyfikacji współpracy w dziedzinie edukacji, medycyny oraz sfery kulturalno-humanitarnej, rozwoju stosunków międzyparlamentarnych i kontaktów międzyregionalnych oraz interakcji w ramach wielostronnych organizacji międzynarodowych. Ponadto nakreślono plany najbliższych wspólnych wydarzeń i spotkań.

Strony podkreśliły pozytywną dynamikę współpracy handlowej i gospodarczej oraz wyraziły zainteresowanie dalszym wzrostem wzajemnej wymiany handlowej, a także realizacją wspólnych białorusko-uzbeckich projektów inwestycyjnych.

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE