2024-02-12 08:44:13 JPM redakcja1 K

Jeff Bezos może zarobić fortunę na sprzedaży akcji w firmie Amazon

Według dokumentu opublikowanego w piątek, Jeff Bezos, założyciel Amazona, planuje sprzedać 50 milionów akcji w ciągu następnego roku

Zdjęcie: Gareth Cattermole/Getty Images

 Amerykański miliarder, który w tym roku ukończył 60 lat, ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego swojej założycielskiej firmy w 2021 roku. Wciąż jednak pełni funkcję jako prezes zarządu. Odkąd oddał wodze Amazona w inne ręce, Jeff Bezos jest na ustach wszystkich głównie dzięki swoim modowym kreacjom, związkowi z narzeczoną Lauren Sanchez i ambicjom podboju kosmosu, który miałby się ziścić dzięki prywatnej firmie Blue Origin.
 Z corocznego raportu firmy Amazon, można wywnioskować że Jeff Bezos planuje sprzedaż do 50 milionów akcji firmy Amazon, miałoby się to stać do 31 stycznia 2025 roku pod pewnymi warunkami.
 Okazuje się bowiem że teraz jest dobry czas na dokonanie takiej operacji. W 2022 roku akcje firmy spadły na tle głębokiej zmiany jaka zaszła w popycie na e-commerce i dużą niepewność w makroekonomii. Obecny dyrektor generalny firmy Andy Jassy rozpoczął głębokie cięcia w budżecie, które poskutkowały masowymi zwolnieniami. Dziesiątki tysięcy pracowników straciło pracę, a dalsze zwolnienia trwają do dziś.
 Obecnie wartość firmy Amazon gwałtownie wzrosła, aż o 90% w porównaniu do spadku w grudniu 2022 roku kiedy jedna akcja firmy była warta 84 dolary.
 Co więcej, wyprowadzka Jeffa Bezosa ze stanu Waszyngton dałaby sposobność niepłacenia podatku za sprzedaż akcji. Na Florydzie bowiem nie obowiązuje podatek od sprzedaży kapitału, który w dalszym ciągu ma moc prawną na terenie stanu Waszyngton jak informuje the Seattle Times.

Dział: Aktualności

Autor:
Catherine Thorbecke | Tłumaczenie: Jarosław Badura

Żródło:
https://edition.cnn.com/2024/02/02/tech/jeff-bezos-cash-out-billions-amazon-stock/index.html

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE