2023-03-13 15:15:36 JPM redakcja1 K

Silicon Valley Bank, Santa Clara - upada

Bank Doliny Krzemowej w Santa Clara w Kalifornii został dziś zamknięty przez Kalifornijski Departament Ochrony Finansowej i Innowacji, który wyznaczył Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) jako syndyka.

 

WASHINGTON – Bank Doliny Krzemowej w Santa Clara w Kalifornii został dziś zamknięty przez Kalifornijski Departament Ochrony Finansowej i Innowacji, który wyznaczył Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) jako syndyka. Aby chronić ubezpieczonych deponentów, FDIC stworzył Deposit Insurance National Bank of Santa Clara (DINB). W momencie zamknięcia FDIC jako syndyk natychmiast przekazał do DINB wszystkie ubezpieczone depozyty Silicon Valley Bank.

Wszyscy ubezpieczeni deponenci uzyskają pełny dostęp do swoich ubezpieczonych depozytów nie później niż w poniedziałek rano, 13 marca 2023 r. FDIC wypłaci nieubezpieczonym deponentom zaliczkę na dywidendę w ciągu następnego tygodnia. Deponenci nieubezpieczeni otrzymają zaświadczenie o zarządzie komisarycznym na pozostałą kwotę ich nieubezpieczonych środków. Ponieważ FDIC sprzedaje aktywa Silicon Valley Bank, przyszłe wypłaty dywidendy mogą być dokonywane na rzecz nieubezpieczonych deponentów.

Silicon Valley Bank miał 17 oddziałów w Kalifornii i Massachusetts. Główne biuro i wszystkie oddziały Silicon Valley Bank zostaną ponownie otwarte w poniedziałek, 13 marca 2023 r. DINB utrzyma normalne godziny pracy Silicon Valley Bank. Działalność bankowa zostanie wznowiona nie później niż w poniedziałek 13 marca, w tym bankowość internetowa i inne usługi. Oficjalne czeki Silicon Valley Bank będą nadal rozliczane. Zgodnie z federalną ustawą o ubezpieczeniu depozytów, FDIC może utworzyć DINB, aby zapewnić klientom ciągły dostęp do ich ubezpieczonych funduszy.

Na dzień 31 grudnia 2022 r. Silicon Valley Bank miał około 209,0 mld USD aktywów ogółem i około 175,4 mld USD sumy depozytów. W momencie zamknięcia kwota depozytów przekraczająca limity ubezpieczenia była nieustalona. Kwota nieubezpieczonych depozytów zostanie ustalona po uzyskaniu przez FDIC dodatkowych informacji od banku i klientów.

Klienci z kontami przekraczającymi 250 000 USD powinni skontaktować się z FDIC pod bezpłatnym numerem 1-866-799-0959.

FDIC jako syndyk zachowa wszystkie aktywa z Silicon Valley Bank do późniejszego rozdysponowania. Klienci korzystający z pożyczek powinni nadal dokonywać płatności w zwykły sposób.

Silicon Valley Bank jest pierwszą instytucją ubezpieczoną przez FDIC, która upadła w tym roku. Ostatnią instytucją ubezpieczoną przez FDIC, która została zamknięta, był Almena State Bank, Almena, Kansas, 23 października 2020 r.

SVB specjalizuje się we współpracy ze startupami z Doliny Krzemowej. 8 marca bank ogłosił sprzedaż praktycznie wszystkich swoich papierów wartościowych i poniósł stratę po opodatkowaniu w wysokości 1,8 miliarda dolarów.

Próba pozyskania kapitału w wysokości dwóch miliardów dolarów następnego dnia zakończyła się niepowodzeniem. Akcje SVB spadły o ponad 60 procent, a 10 marca handel został całkowicie zawieszony. W efekcie amerykański sektor bankowy zanotował 9 marca spadek o 6,5 proc., a 10 marca o 3,5 proc. Następnie SVB zatrudniło konsultantów w celu zbadania możliwości sprzedaży.

Ostatni kryzys finansowy dotknął Stany Zjednoczone w 2008 roku. Katalizatorem było załamanie rynku kredytów hipotecznych, które rozpoczęło się jeszcze w 2006 roku, co doprowadziło do upadku piątego co do wielkości amerykańskiego banku inwestycyjnego Bear Steams, a także dwóch największych instytucji finansowych Federal National Mortgage Association (Fannie Mae) oraz Federal Home Mortgage Loan Corporation (Freddie Mac). ).

W rezultacie we wrześniu 2008 roku Lehman Brothers, jeden z systemowo ważnych banków w USA, ogłosił niewypłacalność . Jego historia liczyła wówczas ponad 150 lat, a jego majątek szacowano na 639 miliardów dolarów. To bankructwo było największe w historii Ameryki i spowodowało upadek instytucji finansowych nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Europie, a kryzys finansowy rozprzestrzenił się na cały świat.

Dział: Firma

Autor:
Redakcja- wybrane

Źródło:
wybrane źródła przez Redakcje

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Wymagane zalogowanie

Musisz być zalogowany, aby wstawić komentarz

Zaloguj się

INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE