2024-04-06 23:40:06 JPM redakcja1 K

Społeczność Kolorado grozi grzywną i konfiskuje autobusy wywożące nielegalnych imigrantów

Zgodnie z nowym rozporządzeniem hrabstwa Douglas, firmy autobusowe mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 1000 dolarów za pasażera.

Zdjęcie: foxnews.com

W hrabstwie Douglas w stanie Kolorado komisarz George Teal przyłącza się do „Fox & Friends”, aby omówić rozporządzenie, które umożliwia lokalnym urzędnikom nakładanie kar finansowych na firmy autobusowe i przejmowanie autobusów przewożących nielegalnych imigrantów. Jedno z hrabstw w Kolorado podejmuje bezpośrednie działania w celu zwalczania kryzysu migracyjnego, ostrzegając firmy, aby nie zatrzymywały się ani nie wysadzały nielegalnych imigrantów w swojej społeczności. 

Komisarz George Teal w hrabstwie Douglas w stanie Kolorado powiedział, że jego społeczność, w której mieszka  gdzie występuje duża populacja republikanów, nie jest miastem-sanktuarium i że nowe rozporządzenie to odzwierciedla. „Koniec z darmozjadami” – powiedział Teal w czwartek Lawrence’owi Jonesowi, współgospodarzowi ,,Fox & Friends”. „Uważaliśmy, że to rozporządzenie jest wymagane, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej społeczności”.  

Zgodnie z rozporządzaniem autobusy wywożące „pasażerów komercyjnych” w „nieplanowanych lokalizacjach” w hrabstwie Douglas mogą zostać ukarane grzywną do 1000 dolarów za pasażera i mogą zostać skonfiskowane przez lokalne organy ścigania. Rozporządzenie hrabstwa Douglas w Kolorado ma na celu zniechęcić firmy autobusowe do wysadzania migrantów w okolicy. 

Ustawodawstwo wprowadzono, gdy społeczności Kolorado próbowały zdystansować się od Denver, które reklamowało się jako miasto-sanktuarium, a obecnie jest zalane migrantami. „Denver podążyło za modą przeciwko Trumpowi, aby wcześnie ogłaszać je wśród miast Demokratów w całym kraju” – powiedział Teal. „Nie jesteśmy hrabstwem Demokratów. Jesteśmy społecznością w większości republikańską. Nigdy nie mieliśmy być hrabstwem-sanktuarium”. 

Lokalni urzędnicy w Monument posunęli się nawet do formalnego głosowania w celu potwierdzenia statusu miasta jako „miasta niebędącego sanktuarium” w miarę narastania obaw co do możliwości opuszczenia Denver przez migrantów i udania się do pobliskich społeczności.  

Obrazek

Migrant leży na karimacie w prowizorycznym schronisku w Denver, 13 stycznia 2023 r. (Hyoung Chang/The Denver Post) 

Według doniesień kryzys migracyjny nadwyrężył Denver finansowo, w wyniku czego miasto ogranicza usługi. Burmistrz Denver Mike Johnston ogłosił w lutym zamknięcie czterech schronisk dla imigrantów  i cel polegający na ponownym przydzieleniu prawie 60 milionów dolarów na usługi miejskie. Migranci, zapewnił Johnston, nie zostaną wyrzuceni po zamknięciu schronisk. Powiedział, że zostaną po prostu przeniesieni do innych placówek. Teal pozostał jednak sceptyczny.„Wiemy, że to tylko kwestia czasu, zanim Denver zacznie kierować autobusy tutaj do hrabstwa Douglas. Jesteśmy na południe od Denver, między Denver a Colorado Springs. I dlatego wydaliśmy to zarządzenie, abyśmy byli przygotowani, gdy to się stanie’’. 

Obrazek

Teal argumentował, że „moda” na deklaracje miast-sanktuariów była próbą przeciwstawienia siępolityce imigracyjnej byłego prezydenta Donalda Trumpa.

„Jak wszyscy sprawdziliśmy i dowiedzieliśmy się, prezydent Trump nie jest już prezydentem – przynajmniej jeszcze nie teraz” – powiedział. „W tej chwili jest to prezydent Biden, jeden z ich Demokratów. A mimo to nadal kontynuują politykę, której zaczynają żałować”. 

 

 

 

Dział: Świat

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Wymagane zalogowanie

Musisz być zalogowany, aby wstawić komentarz

Zaloguj się

INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE