2024-06-10 10:22:46 JPM redakcja1 K

Indyjskie linie lotnicze dają kobietom możliwość wyboru miejsca obok innej kobiety

Jedna z największych Indyjskich linii lotniczych właśnie wprowadziła możliwość sprawdzenia kobietom, gdzie siedzą inne kobiety, podczas wyboru miejsc w samolocie.

Samoloty IndiGo Airlines stoją na pasie startowym na międzynarodowym lotnisku Indiry Gandhi w New Delhi. Zdjęcie: Creative Touch Imaging Ltd./NurPhoto/Getty Images

Zgodnie z oświadczeniem wysłanym do CNN, tanie linie lotnicze IndiGo oferują tę możliwość w ramach programu pilotażowego dla pasażerek odprawiających się przez Internet.

Linia lotnicza, założona w 2006 roku, obsługuje ponad 2,000 krajowych i międzynarodowych lotów w ciągu dnia, w Indii.

W oświadczeniu, IndiGo oświadcza, że funkcja będzie dostępna dla samotnie podróżujących kobiet, bądź w ramach rezerwacji rodzinnej, wspierając przy tym ich hasło „#SiłaKobiet”.

„IndiGo z dumą ogłasza wprowadzenie nowej funkcji, która ma na celu uczynienie podróży bardziej komfortową dla naszych pasażerek”, powiedziała linia.

„Jesteśmy zaangażowani w zapewnienie niezrównanego doświadczenia dla wszystkich naszych pasażerów i ta funkcja jest jednym z podejmowanych kroków w kierunku spełnienia tego celu”.

CNN skontaktowało się z IndiGo w celu uzyskania dodatkowych informacji na temat wdrażania nowej funkcji.

Pomimo, że linia lotnicza nie podała konkretnych powodów, dlaczego udostępniają kobietom możliwość sprawdzenia gdzie siedzą inne kobiety, napaści na kobiety i dzieci podczas lotów jest regularnie zgłaszana na całym świecie.

W Stanach Zjednoczonych, przestępstwa popełnione na pokładzie samolotu podlegają jurysdykcji FBI. W sprawozdaniu opublikowanym w kwietniu mającym na celu wskazanie rosnącego problemu napaści seksualnych na pokładach samolotów, FBI podało, że w toku jest 96 spraw dotyczących tego tematu.

„Napaść seksualna na pokładzie samolotu – która zazwyczaj przyjmuje formę niechcianego dotyku – jest poważnym przestępstwem, które może skończyć się więzieniem”, napisano w sprawozdaniu.

„Zazwyczaj mężczyźni są sprawcami, a kobiety i niepełnoletni ofiarami”.

Dział: Świat

Autor:
Karla Cripps, CNN | Tłumaczenie: Julia Gajowniczek

Żródło:
https://edition.cnn.com/2024/05/31/travel/indigo-indian-airline-female-travelers-seating-intl-hnk/index.html

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE