2023-11-20 17:11:50 JPM redakcja1 K

Kim jest Emmet Shear, nowy szef OpenAI?

Firma OpenAI (twórcy ChatuGPT) mianowała byłego szefa Twitcha, Emmetta Sheara, na stanowisko tymczasowego dyrektora generalnego po tym, jak startup usunął z tego stanowiska Sama Altmana, co zszokowało branżę technologiczną.

Emmett Shear, CEO platformy Twitch, udziela wywiadu agencji Reuters w maju 2018 roku. (Zdjęcie: REUTERS TV via REUTERS/File Photo)

Shear, który współpracował z Altmanem przy Y Combinator, otwarcie mówi o zagrożeniach wynikających ze zbyt szybkiego rozwoju sztucznej inteligencji. Nowy szef OpenAI chce, żeby ta technologia była rozwijana w bezpieczny sposób.

Były CEO Twitcha w poniedziałek przedstawił plan dotyczący kolejnych kroków w OpenAI. Przekazał, że będzie dążył do reformy zespołu zarządzającego startupem oraz zatrudnienia niezależnego śledczego, który zbada przyczyny odejścia Altmana.

Emmet Shear – kilka faktów:

  1. Shear w marcu tego roku, po 16 latach, zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego platformy streamingowej Twitch.
  2. Platforma została współzałożona przez Sheara jako Justin.tv w 2006 roku, zanim w 2011 roku zmieniono jej nazwę na Twitch. Szybko zyskała popularność w społeczności graczy i w 2014 roku została przejęta przez Amazona za nieco mniej niż miliard dolarów. 
  3. Shear od 7 miesięcy pełni rolę partnera w Y Combinator, doradzając początkującym startupom w różnych kwestiach.
  4. Shear, który dorastał w Seattle, posiada tytuł licencjata informatyki uzyskany na Uniwersytecie Yale'a.
  5. W rekomendacji na LinkedIn, współzałożyciel Twitcha, Justin Kan, mówi: „Emmett to wspaniały partner: pracuje ciężko, nie narzeka i jest najmądrzejszym facetem, jakiego znam”.

Dział: Technologia

Autor:
Reuters | Tłumaczenie: Mateusz Bujnowski

Żródło:
https://www.reuters.com/technology/who-is-openais-interim-ceo-emmett-shear-2023-11-20/

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE