2024-01-06 06:33:49 JPM redakcja1 K

Barcelona kończy dramatyczny powrót do zwycięstwa dzięki rzutowi karnemu w ostatniej chwili rzutu karnego

İlkay Gündoğan strzelił gola w doliczonym czasie gry, zapewniając Barcelonie zwycięstwo 2-1 przeciwko Las Palmas w czwartkowym meczu La Liga..

Angel Martinez/Getty Images

Las Palmas wyszło na wczesne prowadzenie w meczu po tym, jak były zawodnik Barçy Munir El Haddadi zakończył płynny atak w 12. minucie meczu. Ferran Torres wyrównał wynik dla gości w 55. minucie, zanim Gündoğan dostał szansę na zdobycie wszystkich trzech punktów. Pomocnik został uznany za pchniętego z tyłu przez Daleya Sinkgravena, który za faul otrzymał czerwoną kartkę. Gündoğan spokojnie umieścił piłkę w bramce Álvaro Vallesa, zapewniając Blaugrani ważne trzy punkty w lidze. Las Palmas były oburzone decyzją przyznania Barçy rzutu karnego, a pomocnik Kirian Rodríguez kwestionował decyzję sędziego po meczu. Menedżer Barcelony, Xavi, powiedział jednak, że uważa to za słuszną decyzję.

„Zawsze jest napięcie. Są nerwy, wszyscy chcą wygrać. Jeśli mówimy o rzucie karnym, wydaje mi się to jasne”, powiedział Xavi, cytowany przez Reutersa.

„Wygraliśmy w ostatniej chwili rzutem karnym. Rozumiem Kiriana [Rodrígueza], ale to było pchnięcie i jest za to rzut karny.”

Było to spotkanie pełne nerwów, w którym oprócz czerwonej kartki dla Sinkgravena pokazano również siedem żółtych kartek. Mimo to zwycięstwo wysyła Barcelonę na trzecie miejsce w La Liga, kontynuując jej pościg za Realem Madryt i Gironą, które na półmetku ligowego wyścigu o tytuł mają po siedem punktów przewagi.

Dział: Nożna