2023-03-29 18:42:04 JPM redakcja1 K

Interesujące fakty o Idze Świątek

Zdjęcie: https://drugijezyk.pl/fakten-uber-iga-swiatek/Iga Świątek wygrała po raz drugi w swoim życiu jeden z najważniejszych turniejów świata - French Open.Wygrała 6 turniejów z rzędu i j...

Zdjęcie: https://drugijezyk.pl/fakten-uber-iga-swiatek/

  1. Iga Świątek wygrała po raz drugi w swoim życiu jeden z najważniejszych turniejów świata - French Open.
  2. Wygrała 6 turniejów z rzędu i jest aktualnie dominującym numerem jeden w damskim tenisie, mimo iż ma tylko 21 lat. Jest pierwszą Polką, która wygrała turniej Grand-Slam i jest polskim numerem jeden. Iga pochodzi z rodziny sportowców. Jej ojciec Tomasz był wioślarzem i również brał udział Igrzyskach Olimpijskich. Jej o trzy lata starsza siostra Agata zakończyła karierę jako tenisistka, ponieważ miała problemy z plecami. Dzisiaj pracuje jako dentystka.
  3. Iga uwielbia słodycze. Tiramisu jest jest najbardziej ulubionym ciastem.
  4.  Każdego dnia ta sama rutyna: szkoła, trening, zadania i sen. Iga jednak nigdy nie miała problemów z tą rutyną, ponieważ bardzo chętnie grała w tenisa i wiedziała, że robi coś szczególnego.
  5. Iga interesuje się piłką nożną i chętnie też w nią gra. W szkole jako mała dziewczynka, często po lekcjach, grała z chłopcami w piłkę nożną. Na YouTube jest wideo, na którym widać, jak Iga kopię piłeczkę tenisową podczas Wimbledonu. To video ma aktualnie więcej niż 112 milionów wyświetleń.
  6. Rock i metal, tego słucha Iga najchętniej. Do jej ulubionych zespołów należą Guns N'Roses, Led Zeppelin, ale również ABBA. Przed grą Iga słucha często muzykę, by zatankować energię i podczas gry śpiewa w myślach jej ulubione piosenki.
  7. Szkoła i studia. Iga była naprawdę dobrą uczennicą. Na maturze zdobyła 100% z matematyki i j. angielskiego, a 83% z polskiego. W jednym wywiadzie powiedziała, że być może w przyszłości będzie studiować.

Dział: Tenis

Autor:
admin I Tłumaczenie: Aneta Zaczkiewicz

Źródło:
https://drugijezyk.pl/fakten-uber-iga-swiatek/

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE