2022-09-17 21:34:37 JPM redakcja1 K

W Będzinie powstanie plaża miejska

Plaża miejska, boisko do siatkówki i siłownia pod chmurką – to niektóre z atrakcji, które pojawią się nad Czarną Przemszą w Brzozowicy w Będzinie. Umowę w sprawie zagospodarowania tego terenu podpisał prezydent ...

Plaża miejska, boisko do siatkówki i siłownia pod chmurką – to niektóre z atrakcji, które pojawią się nad Czarną Przemszą w Brzozowicy w Będzinie. Umowę w sprawie zagospodarowania tego terenu podpisał prezydent miasta Łukasz Komoniewski. Wartość inwestycji to ponad 3 mln złotych.

 

Zagospodarowanie terenu nad Czarną Przemszą w rejonie Brzozowicy to część projektu "Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny rzek Przemszy i Brynicy". W projekcie biorą udział: Dąbrowa Górnicza, powiat będziński, Będzin, Psary, Siewierz, Sławków i Sosnowiec oraz kilka organizacji pozarządowych z terenu Zagłębia.

W ramach inwestycji w Będzie powstanie ogólnodostępna przestrzeń sportowo-rekreacyjna: zbudowana zostanie plaża miejska, boisko do siatkówki, siłownia zewnętrzna, budynek wielofunkcyjny z toaletami, droga dojazdowa, parking oraz ścieżki. Zostanie też zamontowane nowoczesne oświetlenie. Będzie to pierwsza tego typu rewitalizacja terenów nad Czarną Przemszą.

Plaża będzie przedłużeniem projektu zagospodarowania będzińskich bulwarów, na który składać się będzie m.in. budowa hali widowiskowo-sportowej (w miejscu zamkniętego miejskiego kąpieliska) na ok. 2,5 tys. osób, siłownia, klub fitness i gabinet odnowy biologicznej z sauną.

Strefę uzupełni przestrzeń o charakterze kulturalnym i sportowym składająca się m.in. z amfiteatru, wodnej kaskady z fontannami oraz plaża.

W kwietniu zamknięto etap koncepcyjny dotyczący tej inwestycji. Szacuje się, że budowa hali wraz z całą infrastrukturą to koszt ok. 25 milionów złotych. Realizacją projektu zajmie się specjalnie powołana w tym celu spółka – Będzin Arena.

Autor:
mk

Żródło:
fot:materialy prasowe, onet

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.