2024-02-12 08:53:56 JPM redakcja1 K

Coś takiego w Super Bowl może się zdarzyć po raz pierwszy od 20 lat

W nocy z niedzieli na poniedziałek odbędzie się tegoroczna edycja Super Bowl w Las Vegas. Zakłady będą czynne przez całą noc, gdy Kansas City Chiefs będą próbować osiągnąć coś, co nie zdarzyło się od 20 lat.

Największe wydarzenie sportowe w Ameryce. W nocy z niedzieli na poniedziałek odbędzie się Super Bowl LVIII w Las Vegas, pomiędzy Kansas City Chiefs a San Francisco 49ers. Zdjęcie: Shutterstock

Tegoroczny Super Bowl zostanie rozegrany pomiędzy Kansas City Chiefs i San Francisco 49ers na stadionie Allegiant w Las Vegas.

Kansas City jest obecnym mistrzem po zwycięstwie nad Philadelphia Eagles w zeszłorocznej finale.

Te same drużyny grały także w finale w 2020 roku.

49ers są faworytem według kursów bukmacherskich, aby się zrewanżować tym razem. Kurs na zwycięstwo 49ers wynosi 1.72. Kurs na powtórzenie sukcesu przez Kansas City Chiefs z zeszłego roku to 1.95.

Szalone ceny biletów

To pierwszy raz, kiedy stan Nevada i "miasto grzechu" Las Vegas organizują Super Bowl na stadionie Allegiant.

Nigdy wcześniej nie było tak drogo uczestniczyć w meczu z miejsca na trybunach. Średnia cena sprzedanych biletów wynosi aż 104 000 norweskich koron. To aż o 70 procent drożej niż ceny z ubiegłorocznego Super Bowl, według CNN.

Dla porównania, świeży norweski zwycięzca 1,3 miliarda w Eurojackpot mógłby kupić ponad 13 000 miejsc za tę nagrodę.

Trzeci tytuł Mahomesa?

To, że Kansas City Chiefs zagrają w Super Bowl, nie powinno być niespodzianką dla nikogo. Będzie to ich czwarty finał w ciągu pięciu lat.

Właśnie pokonali 49ers w Super Bowl 2020, rok później ulegli Tampa Bay Buccaneers, podczas gdy w zeszłym roku pokonali Philadelphia Eagles 38-35.

Wspólnym mianownikiem wszystkich tych lat jest to, że Patrick Mahomes prowadził drużynę z pozycji rozgrywającego. 28-letni zawodnik, który jest jednym z trzech rozgrywających występujących w serialu Netfliksa "Quarterback", został wybrany na najbardziej wartościowego gracza NFL i Super Bowl dwukrotnie.

Na stronie zakładów można znaleźć wiele przedmiotów związanych z Patrickiem Mahomesem. Ile jardów przekroczy jego podania? Ile touchdownów poda? Ile touchdownów sam zdobędzie?

New England Patriots wygrali Super Bowl dwa lata z rzędu w latach 2003 i 2004. Od tamtej pory żadna drużyna nie dokonała tego, co mogą zrobić Chiefs w tym roku.

Jeśli Chiefs dokonają tego wyczynu, będą dziewiątym zespołem, który tego dokonał.

Usher w przerwie

Wiele uwagi w tym sezonie otrzymał kolega z zespołu Travis Kelce, dzięki jego związkom z supergwiazdą Taylor Swift.

Swift była na trybunach przez całe playoffy, ale obecnie jest w trasie koncertowej w Japonii. Kończy ją w sobotni wieczór, zanim wyruszy bezpośrednio na występ swojego chłopaka na Super Bowl.

Super Bowl jest równie znany z całego szaleństwa, jak i tego, co dzieje się na boisku.

W tym roku przerwę ma Usher.

Reklamodawcy, którzy chcą umieścić reklamę na CBS, muszą zapłacić około 74 miliony koron norweskich za pół minuty.

Otwarcie na noc

Kursy będą dostępne w nocy z okazji Super Bowl w nocy z niedzieli na poniedziałek. Oznacza to, że zwykłe godziny otwarcia są rozszerzone, aby można było obstawiać mecz na żywo.

Super Bowl to wielkie wydarzenie sportowe, a dla zapalonych, którzy faktycznie pozostają obudzeni przez całą noc, chcemy zapewnić możliwość obstawiania na kursach. Regulacje loterii pozwalają nam ubiegać się o wyjątki od godzin otwarcia dla dużych wydarzeń sportowych, które odbywają się w godzinach, gdy normalnie mamy zamknięcie nocne. Super Bowl to właśnie takie wydarzenie. Ostatnim razem, gdy mieliśmy otwarcie na noc w kursach, było podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet w Australii i Nowej Zelandii latem 2023 roku - powiedział lider zespołu gier sportowych Ole Morten Bratberg.

Autor:
Lars Hulleberg | Agnieszka Wierzycka

Żródło:
https://www.norsk-tipping.no/nyheter/superbowl-2024

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE