2024-04-08 11:30:06 JPM redakcja1 K

Hubert Hurkacz zrobił to! Polak wygrywa turniej w Estoril

Sezon na mączce dla Huberta rozpoczął się doskonale. Już w pierwszym turnieju sezonu na tej nawierzchni, w którym Wrocławianin bierze udział okazuje się na nim najlepszy. Polak rozstawiony z numerem 2, pokonał w finale turnieju ATP 250 w portugalskim Estoril Pedro Martineza 6:3; 6:4.

Początek pierwszego seta stał pod dyktando serwujących. Polak w pierwszych dwóch podaniach oddał rywalowi zaledwie punkt, posyłając 3 asy serwisowe. Martinez, rozpoczynając własnego gema wygrał go do 30. Punktem zwrotnym stała się 4. odsłona pierwszej partii, w której Hurkacz po raz pierwszy wypracował okazję na przełamanie Hiszpana. Nie trzeba było długo czekać, bo chwilę później imponującym returnem skutecznie doprowadził do stanu 3:1. Pedro Martinez próbował odrobić straty. Choć do końca seta nie został przełamany ponownie, przewaga wcześniejszego break’a okazała się być nie do przeskoczenia. Polak po 37 minutach gry schodził po inauguracyjnej partii jako zwycięzca, wygrywając seta 6:3.

W drugą odsłonę Hubert wkroczył najlepiej jak było to możliwe. Pierw 3 wymiany wygrane z rzędu, następnie pierwsze przełamanie już na początku seta. Rozstawiony z dwójką szedł za ciosem i chwilę później podwyższył prowadzenie na 2:0. Analogicznie do poprzedniej partii Martinez ponownie musiał ścigać Polaka. Za każdym razem, gdy Hiszpan łapał kontakt, momentalnie Wrocławianin odskakiwał. Kolejna szansa na przełamanie pojawiła się w połowie drugiego seta, ale Martinez się wybronił, doprowadzając stanu 4:3. Choć Hiszpanowi waleczności odmówić nie można było to ostatecznie Hurkacz był dziś tak dobrze dysponowany, że nie dał się dogonić. Wrocławianin drugiego seta zakończył 15. asem serwisowym w spotkaniu i ograł Pedro Martineza 6:3; 6:4.

Dla Huberta zwycięstwo w Portugalii jest 8. tytułem w karierze. W przeszłości wygrywał w 2019 roku w Winston-Salem. W 2021 roku Polak trzykrotnie wnosił trofeum w Delray Beach, Miami oraz Metz. Rok później Hurkacz okazał się najlepszy w Halle, a w zeszłym sezonie był triumfował w Marsylii i Szanghaju. Wszystkie poprzednie wygrane miały miejsce na nawierzchni twardej lub trawiastej. Teraz Polak po raz pierwszy zdobył tytuł na mączce. Wrocławianin nie będzie mógł sobie pozwolić na dłuższy odpoczynek, ponieważ już rozpoczął się turniej ATP 1000 w Monte Carlo, w którym bierze udział. Polak jest rozstawiony z numerem 9 zagra w pierwszej rundzie z Brytyjczykiem Jackiem Draperem.

Hubert Hurkacz – Pedro Martinez 6:3; 6:4

Dział: Tenis