2024-04-09 13:24:03 JPM redakcja1 K

Los Angeles Lakers zdobyli najwięcej punktów od 1987 roku w historycznym meczu z Indiana Pacers

Los Angeles Lakers osiągnęli w poniedziałek najwyższy wynik punktowy od 37 lat, pokonując Indiana Pacers 150-145 w starciu dwóch potężnych ofensyw.

W jednym z najwyżej punktowanych meczów sezonu, to LeBron James i spółka odnieśli zwycięstwo. Zdjęcie: Jayne Kamin-Oncea/USA TODAY Sports/Reuters.

Lakersi, prowadzeni przez duet supergwiazd LeBrona Jamesa i Anthony'ego Davisa, mieli czterech graczy, którzy zdobyli co najmniej 25 punktów w meczu, który był najwyżej punktowanym meczem drużyny w tym sezonie.

Davis był liderem z 36 punktami i 16 zbiórkami, trafiając 15 z 21 rzutów z pola. James i Spencer Dinwiddie mieli po 26 punktów, a Austin Reaves dołożył 25, w tym sześć rzutów wolnych w ostatniej minucie, które pomogły zakończyć mecz.

Według NBA, ci czterej gracze stali się pierwszym kwartetem kolegów z drużyny, którzy zdobyli ponad 25 punktów od ponad trzech lat i pierwszymi kolegami z drużyny Lakers, którzy osiągnęli ten wyczyn od 1971 roku.

Indiana utrzymywała sześciopunktowe prowadzenie po pierwszej kwarcie, zanim eksplozja punktowa z LA sprawiła, że drużyna zdobyła 86 punktów w samej drugiej i trzeciej kwarcie.

"Ofensywnie byliśmy bardzo skuteczni" - powiedział James po meczu. "W pierwszej kwarcie i pierwszej połowie popełniliśmy kilka błędów, ale w drugiej połowie to poprawiliśmy".

W międzyczasie Pacers mieli wszystkich pięciu starterów - i w sumie ośmiu graczy - którzy osiągnęli dwucyfrową liczbę punktów po tym, jak pod koniec czwartej kwarty drużyna przegrała.

W międzyczasie Pacers mieli wszystkich pięciu starterów - i w sumie ośmiu graczy - którzy osiągnęli dwucyfrową liczbę punktów po tym, jak pod koniec czwartej kwarty drużyna przegrała. Indiana może pochwalić się jedną z najlepszych ofensyw w lidze przez cały sezon i obecnie zajmuje drugie miejsce w rankingu ofensywnym w lidze.

"Graliśmy (z Pacers) w mistrzostwach (In-Season Tournament) i wiemy, jak potężny jest ich atak" - powiedział James. "Nigdy nie przestaną grać, bez względu na to, jak daleko spadną lub jak daleko się podniosą, więc jest to dla nas dobra wygrana".

Pomimo swobodnego charakteru gry, Davis ubolewał nad defensywą swojej drużyny.

"Pozwoliliśmy im strzelić 145 bramek, więc... defensywnie było fatalnie" - powiedział Davis po meczu.

Dział: Koszykówka