2024-06-09 12:37:59 JPM redakcja1 K

Plotki są coraz głośniejsze

Jørgen Strand Larsen (24) otrzymał wiele pochwał po zdobyciu 13 ligowych bramek dla Celty Vigo w Hiszpanii. Teraz krążą o nim plotki.

Selfie: Jørgen Strand Larsen (z lewej) przed sezonem zrobił sobie zdjęcie z Cristiano Ronaldo. Zdjęcie: strandlarsen / Instagram 

STORO (Dagbladet): Przygotowania do sezonu rozpoczęły się w spektakularny sposób. Celta Vigo pokonała Cristiano Ronaldo i Al Nassr 5-0 w meczu treningowym.

Strand Larsen strzelił hat tricka. Później zrobił sobie zdjęcie z Ronaldo.

W tym sezonie strzelił 13 ligowych goli dla klubu, który zajął 13. miejsce w La Liga. Napastnik jest obecnie łączony z Napoli i Wolfsburgiem.

Solidna ilość bramek: Jørgen Strand Larsen może pochwalić się 13 ligowymi golami w La Liga. Zdjęcie: NTB 

- Komentarz? 

- „Nie mam wiele do powiedzenia. To normalne, że takie rzeczy się pojawiają. Ale szczerze mówiąc: Nic nie słyszałem. To wczesny etap procesu. Jestem bardzo szczęśliwy tam, gdzie jestem teraz”.

Dagbladet spotyka się ze Strandem Larsenem w hotelu drużyny narodowej na Storo w Oslo. W środę Kosowo czeka prywatny mecz międzynarodowy w Ullevaal.

Do 2020 roku grał dla Sarpsborg 08. Następnie przeniósł się do Groningen w Holandii. Obecnie ma kontrakt z Celtą Vigo do 2028 roku.

Odliczanie: Jørgen Strand Larsen (z lewej) i Aron Dønnum przygotowują się do prywatnego meczu międzynarodowego z Kosowem. Zdjęcie: NTB

Według niektórych hiszpańskich mediów, klub wycenił Stranda Larsena na 30 milionów euro. Innymi słowy, około 340 milionów koron.

- Komentarz?

- „Słyszałem to. Nie mam wiele do powiedzenia na ten temat. Wiesz jak to działa w klubach. Trzeba ustalić cenę. A napastnicy są drodzy. Ale nie miałem czasu, by się z tym zbytnio zapoznać. Jestem na spotkaniu. Sezon jeszcze się nie skończył. Mam trochę czasu, zanim wejdę w tę strefę”.

- A co z tymi plotkami? Czy są one prawdziwe, czy też całkowicie bezpodstawne?

- „Odkąd zacząłem grać w piłkę, pojawiło się wiele plotek na mój temat. Nie mogłem odejść do wszystkich klubów, o których mówiono. Jestem pewien, że jest w tym sporo prawdy, ale jest też sporo bzdur. Nie można od razu wskoczyć na statek”.

Bohaterowie: Jørgen Strand Larsen (po lewej) jest uzależniony od norweskich napastników, którzy występują za granicą. Zdjęcie: NTB

Norwescy napastnicy naprawdę zaznaczyli swoją obecność w Hiszpanii. Alexander Sørloth strzelił w tym sezonie 23 ligowe gole dla Villarreal.

„W reprezentacji chodzi o to, by coś zbudować. Fakt, że Norwegia nie pojedzie na finały mistrzostw Europy w Niemczech tego lata, jest ciężkim ciosem”.

- „Oczywiście będę oglądał Mistrzostwa Europy z pewnym rozgoryczeniem. Ale kocham piłkę nożną i będę ją oglądać", mówi Strand Larsen.

- „Zamierzam przyjrzeć się grupie Szkocji (z Niemcami, Węgrami i Szwajcarią). Mimo że to trudna grupa, myślę, że możemy sobie w niej dobrze poradzić”.

Ale nigdy nie poznamy odpowiedzi na to pytanie. Teraz Kosowo czeka - w prywatnym meczu międzynarodowym. 

Primera División 2023/2024. Trzy ostatnie kluby spadną z ligi.

Dział: Nożna

Autor:
Tore Ulrik Bratland | Tłumaczenie: Michał Biegun

Żródło:
https://www.dagbladet.no/sport/ryktene-svirrer/81495010

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.