2022-09-13 13:59:21 JPM redakcja1 K

Polscy żeglarze mistrzami świata w klasie Micro

Polscy żeglarze w składzie: Piotr Tarnacki, Maksymilian Pawłowski oraz Piotr Przybylski zwyciężyli w zorganizowanych we Włoszech mistrzostwach świata w klasie Micro. Biało-Czerwoni zwyciężyli w pięciu z ośmiu wyśc...

Polscy żeglarze w składzie: Piotr Tarnacki, Maksymilian Pawłowski oraz Piotr Przybylski zwyciężyli w zorganizowanych we Włoszech mistrzostwach świata w klasie Micro. Biało-Czerwoni zwyciężyli w pięciu z ośmiu wyścigów. To ponadto dziesiąty tytuł mistrza świata w żeglarskiej karierze Tarnackiego.

 

Regaty we Włoszech rozpoczęły się w poniedziałek, ze względu na słaby wiatr tego dnia odbyły się tylko dwa wyścigi.

– Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią plan został wykonany w stu procentach – powiedział lider polskiego teamu Energa 77 Racing Piotr Tarnacki.

- Jestem bardzo zadowolony ze swojej załogi, podejmowaliśmy szybkie i dobre decyzje, co zaprocentowało na mecie. Mam nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje nam planów i w tym sezonie uda nam się jeszcze popływać na zawodach w Polsce. Planujemy też kilka startów zagranicznych – dodał Tarnacki.

Team Energa 77 Racing zamierza jeszcze wziąć udział w regatach z cyklu Pucharu Polski w Płocku we wrześniu oraz podczas startów w regatach Pucharu Europy w klasie Micro.

Partnerami Teamu są: Energa Grupa Orlen, Roca Polska, Port Gdańsk, Ford Store Łódź, Miasto Gdańsk, Helly Hansen, Sunreef Yachts, Apia, Ozoshi Racing oraz Duży Głód.

Autor:
biuro prasowe

Żródło:
informacja prasowa

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.