2023-03-24 15:55:04 JPM redakcja1 K

Rower - Interesujące Fakty

Jeżdżenie na rowerze staje się coraz bardziej popularne. Jest zdrowe, sprawia frajdę i jest ekologiczne. Dobry powód na dzisiaj by zaprezentować niektóre fakty o rowerze:

Dobre dla zdrowia.

W pewnych badaniach, które trwały 25 lat, przestudiowano w Danii wpływ jeżdżenia na rowerze na zdrowie. Rezultat: ludzie, którzy jeżdżą regularnie na rowerze żyją 3,7 lat dłużej. Według pewnych badań WHO spada ryzyko zawału serca o 50%, gdy codziennie jeździmy chociaż 4,5 kilometra. 

Większość rowerów. 

W Holandii przypada najwięcej rowerów na głowę. W tym kraju żyje 17 milionów ludzi, ale jest tam 21 milionów rowerów. To jest więcej niż jeden rower na osobę. W Niemczech przypada na głowę również dużo rowerów. W Niemczech żyje 79 milionów ludzi i jest 79 milionów rowerów.

Ile kilometrów można zrobić na rowerze w ciągu jednego dnia?

Światowy rekord należy do jednego mieszkańca Austrii. W ciągu 24 godzin pokonał on dystans 1026 kilometrów. 

Najwięksi producenci w Europie.

Niespodzianka dla wielu: numerem jeden jest Portugalia. Na drugiej pozycji znajdują się Włochy, a na trzeciej Niemcy. Polska jest na miejscu 4, a typowy kraj dla rowerzystów - Holandia, jest dopiero na miejscu 9, jeśli chodzi o produkcję rowerów. 

Rowery są często kradzione. 

W Niemczech melduje się policji każdego roku kradzież około 300.000 rowerów. Ta liczba jest wyższa, ponieważ nie każda kradzież zostaję odnotowana. Szansa, że się odzyska skradziony rower jest niewielka- to tylko 9%.

Szczupłym być dzięki jeździe na rowerze?

Badania na Uniwersytecie w Kopenhadze wykazały, że jazda rowerem jest świetna, dla ludzi, którzy chcą schudnąć. Jedna grupa ludzi trenowała codziennie tylko intensywnie program fitness, a druga grupa musiała dziennie, wolno pokonać 14 km rowerem. Rezultat po 6 miesiącach: statystycznie 4,2 kg schudli ludzie w grupie fitness, a grupa rowerzystów 4,5 kg.

Autor:
Tłumaczenie: Aneta Zaczkiewicz

Źródło:
https://drugijezyk.pl/das-fahrrad/

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE