2023-03-18 18:28:14 JPM redakcja1 K

E-mail ujawnia, w jaki sposób Hunter Biden przedstawił ukraińskiego biznesmena tacie VP

O nigdy wcześniej nieujawnionym spotkaniu wspomniano w podziękowaniu, które Vadym Pozharskyi, doradca zarządu Burisma, rzekomo wysłał Huntera Bidena 17 kwietnia 2015 r., około rok po tym, jak Hunter dołączył do zarządu Burisma za wynagrodzenie do 50 000 dolarów miesięcznie.

 

O nigdy wcześniej nieujawnionym spotkaniu wspomniano w podziękowaniu, które Vadym Pozharskyi, doradca zarządu Burisma, rzekomo wysłał Huntera Bidena 17 kwietnia 2015 r., około rok po tym, jak Hunter dołączył do zarządu Burisma za wynagrodzenie do 50 000 dolarów miesięcznie.

„Drogi Hunterze, dziękuję za zaproszenie mnie do Waszyngtonu i umożliwienie poznania twojego ojca i spędzenia [sic] razem trochę czasu. To naprawdę [sic] zaszczyt i przyjemność” – czytamy w e-mailu.

We wcześniejszym e-mailu z maja 2014 r. Pozharskyi, podobno trzeci kierownik Burisma, prosi Huntera o „radę, jak możesz wykorzystać swoje wpływy” w imieniu firmy.

Przełomowa korespondencja – która stoi w sprzeczności z twierdzeniem Joe Bidena, że ​​„ nigdy nie rozmawiał z moim synem o jego zagranicznych interesach ” – jest zawarta w ogromnej ilości danych odzyskanych z laptopa.

Według właściciela sklepu komputer został oddany do warsztatu w rodzinnym stanie Delaware Bidena w kwietniu 2019 roku.

Inne materiały wyodrębnione z komputera obejmują sprośny, 12-minutowy film, który wydaje się pokazywać Huntera, który przyznał się do walki z uzależnieniem , palenia cracku podczas aktu seksualnego z niezidentyfikowaną kobietą, a także liczne inne obrazy o charakterze jednoznacznie seksualnym.

Klient, który przywiózł do naprawy zalanego MacBookiem Pro, nie zapłacił za usługę ani nie odzyskał ani dysku twardego, na którym przechowywana była jego zawartość, jak twierdzi właściciel sklepu, który wielokrotnie próbował skontaktować się z klientem.

Właściciel sklepu nie mógł jednoznacznie zidentyfikować klienta jako Huntera Bidena, ale powiedział, że laptop miał naklejkę od Fundacji Beau Bidena, nazwanej na cześć zmarłego brata Huntera i byłego prokuratora generalnego Delaware.

Zdjęcia federalnego wezwania Delaware przekazane The Post pokazują, że zarówno komputer, jak i dysk twardy zostały przejęte przez FBI w grudniu, po tym, jak właściciel sklepu powiedział, że zaalarmował federalnych o ich istnieniu.

Wezwanie do sądu dla Huntera Bidena

Federalne wezwanie sądowe pokazujące komputer i dysk twardy zostało przejęte przez FBI

Wezwanie do sądu dla Huntera Bidena

Federalne wezwanie sądowe pokazujące komputer i dysk twardy zostało przejęte przez FBI

Wezwanie do sądu dla Huntera Bidena

Federalne wezwanie sądowe pokazujące komputer i dysk twardy zostało przejęte przez FBI

Ale przed oddaniem sprzętu, właściciel sklepu mówi, że zrobił kopię dysku twardego, a później przekazał ją prawnikowi byłego burmistrza Rudy'ego Giulianiego, Robertowi Costello.

Steve Bannon, były doradca prezydenta Trumpa, powiedział The Post o istnieniu dysku twardego pod koniec września, a Giuliani dostarczył The Post w niedzielę jego kopię.

Niecałe osiem miesięcy po tym, jak Pozharskyi podziękował Hunterowi Bidenowi za przedstawienie go ojcu, ówczesny wiceprezydent co prawda wywarł presję na prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę i premiera Arsenija Jaceniuka, aby pozbyli się prokuratora generalnego Wiktora Szokina, grożąc wstrzymaniem gwarancji kredytowej USA w wysokości 1 miliarda dolarów podczas grudniowego wyjazdu do Kijowa w 2015 roku.

„Spojrzałem na nich i powiedziałem: wyjeżdżam za sześć godzin. Jeśli prokurator nie zostanie zwolniony, nie dostaniesz pieniędzy” – chwalił się Biden przed Radą Stosunków Zagranicznych w 2018 roku.

– Cóż, sukinsynu. Zostałeś zwolniony."

Shokin powiedział, że w momencie zwolnienia w marcu 2016 r. sporządził „konkretne plany” zbadania Burisma, które „obejmowały przesłuchania i inne procedury dochodzeniowe dla wszystkich członków zarządu, w tym Huntera Bidena”.

Joe Biden nalegał, aby Stany Zjednoczone chciały usunięcia Shokina z powodu obaw o korupcję, które podzielała Unia Europejska.

Tymczasem e-mail z 12 maja 2014 r . — krótko po tym, jak Hunter Biden dołączył do zarządu Burisma — pokazuje, jak Pozharskyi próbuje nakłonić go do wykorzystania swoich wpływów politycznych, by pomóc firmie

Wiadomość miała tytuł „pilna sprawa” i została również wysłana do partnera biznesowego Huntera Bidena, Devona Archera, który również zasiadał wówczas w zarządzie Burisma.

Pozharskyi powiedział, że „przedstawiciele nowej władzy mają tendencję do dość agresywnego nieoficjalnego zbliżania się do NZ w celu wyciągnięcia od niego gotówki”.

W e-mailu nie zidentyfikowano Nowej Zelandii, ale wydaje się, że jest to odniesienie do założyciela firmy Burisma, Mykoły Zlochevsky'ego , którego imię to ukraińska wersja imienia „Nicholas”.

Kiedy rzekomy wstrząs się nie powiódł, „kontynuowali konkretne działania” w postaci „jednego lub więcej postępowań przygotowawczych” – napisał Pozharskyi.

„Pilnie potrzebujemy twojej porady, w jaki sposób mógłbyś wykorzystać swoje wpływy, aby przekazać wiadomość / sygnał itp., Aby powstrzymać to, co uważamy za działania umotywowane politycznie” – dodał.

Wadyma Pożarskiego i Huntera Bidena Jałtańska strategia europejska / Getty Images

Hunter Biden odpowiedział, mówiąc, że jest z Archerem w Doha w Katarze i poprosił o więcej informacji na temat „formalnych (jeśli w ogóle) oskarżeń skierowanych przeciwko Burismie”.

„Kto ostatecznie stoi za tymi atakami na firmę? Kto w obecnym rządzie tymczasowym mógłby położyć kres takim atakom?” on dodał.

Wymiana nastąpiła tego samego dnia, w którym Burisma ogłosiła, że ​​rozszerzyła swoją radę dyrektorów o Huntera Bidena, który został wyznaczony na szefa jej „jednostki prawnej i będzie wspierał firmę wśród organizacji międzynarodowych”, zgodnie z komunikatem prasowym, który jest od został usunięty ze strony internetowej Burisma.

Według wielu raportów Hunter Biden faktycznie dołączył do zarządu w kwietniu 2014 roku.

Jego prawnik powiedział w zeszłym roku, że Hunter „nie był członkiem zespołu zarządzającego”, dodając: „W żadnym momencie Hunter nie był odpowiedzialny za sprawy prawne firmy”.

Około cztery miesiące po korespondencji Huntera Bidena z Pożarskim, Archer przesłał Hunterowi Bidenowi łańcuch e-maili z tematem „Wpływ podwyżki podatków na produkcję Burisma”, w którym Pozharskyi powiedział, że ukraiński rząd przedłożył parlamentowi kraju nowe przepisy podatkowe.

 „Jeśli ta ustawa wejdzie w życie, zabije w zarodku cały prywatny sektor produkcji gazu” – napisał Pozharskyi.

W e-mailu z 24 września 2014 r. Pozharskyi powiedział również, że „zamierza podzielić się tymi informacjami z ambasadą USA tutaj w Kijowie, a także z biurem pana Amosa Hochsteina w Stanach Zjednoczonych”.

W tym czasie Hochstein był nowo mianowanym specjalnym wysłannikiem Departamentu Stanu i koordynatorem ds. międzynarodowych spraw energetycznych.

W grudniu 2017 roku ukraińska państwowa spółka energetyczna Grupa Naftohaz poinformowała, że ​​Hochstein dołączył do spółki jako niezależny dyrektor, ale w poniedziałek złożył rezygnację.

„Firma została zmuszona do spędzenia nieskończonej ilości czasu na walce z presją polityczną i wysiłkami oligarchów w celu wzbogacenia się poprzez wątpliwe transakcje” – napisał Hochstein w artykule opublikowanym przez Kyiv Post.

Oprócz zaprzeczenia, że ​​rozmawiał z Hunterem Bidenem o swoich zagranicznych transakcjach biznesowych, Joe Biden wielokrotnie zaprzeczał jakiemukolwiek konfliktowi interesów lub wykroczeniom popełnionym przez któregokolwiek z nich z udziałem Burisma.

W lutym zeszłego roku zdenerwował się podczas występu w programie NBC „Today”, kiedy współprowadząca Savannah Guthrie zapytała, czy „to źle, że [Hunter] zajął to stanowisko, wiedząc, że to naprawdę dlatego, że ta firma chciała mieć do ciebie dostęp”.

„Cóż, to nieprawda. Mówisz rzeczy, o których nie wiesz, o czym mówisz” – odpowiedział starszy Biden.

roku Joe Biden zaatakował również podczas imprezy w ratuszu Partii Demokratycznej w Iowa, gdzie mężczyzna oskarżył go o wysłanie Huntera na Ukrainę „w celu znalezienia pracy i pracy w firmie gazowniczej, nie miał doświadczenia z gazem ani nic, w aby uzyskać dostęp do . . . prezydent."

„Jesteś cholernym kłamcą, człowieku. To nieprawda i nikt nigdy tak nie powiedział” – wściekał się Biden.

Następnie Biden nadal krytykował mężczyznę, gdy wystąpił naprzód, nazwał go „grubym” i rzucił mu wyzwanie, by „robił razem pompki, człowieku”.

FBI skierowało pytania dotyczące zajęcia laptopa i dysku twardego do biura prokuratora generalnego w Delaware, gdzie rzecznik powiedział: „Moje biuro nie może ani potwierdzić, ani zaprzeczyć istnieniu dochodzenia”.

Prawnik Huntera Bidena odmówił komentarza na temat szczegółów, ale zamiast tego zaatakował Giulianiego.

„Rozpowszechniał szeroko zdyskredytowane teorie spiskowe dotyczące rodziny Bidenów, otwarcie opierając się na aktorach powiązanych z rosyjskim wywiadem” – powiedział o Giulianim prawnik George R. Mesires.

Pozharskyi i kampania Joe Biden nie odpowiedzieli na prośby o komentarz. Nie udało się dotrzeć do Hochsteina.

Dodatkowe raporty autorstwa Ebony Bowden

Dział: Świat

Autor:
Emma-Jo Morris i Gabrielle Fonrouge | Tłumaczenie: Redakcja

Źródło:
https://nypost.com/2020/10/14/email-reveals-how-hunter-biden-introduced-ukrainian-biz-man-to-dad/

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE