2022-09-20 15:37:32 JPM redakcja1 K

Grupa Carlsberg straciła w pierwszej połowie roku 8,6 mld koron duńskich z powodu wyjścia z rynku rosyjskiego

Firma piwowarska Carlsberg Group opublikowała swoje sprawozdanie finansowe za pierwsze półrocze 2022 roku. Generalnie zanotowano organiczny wzrost wolumenów o 8,9%. Jednocześnie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, do którego należy Ukraina, wzrost wynosi 0,3%.

GRUPA CARLSBERG

Od początku wojny praca trzech browarów Carlsberg Ukraine została wstrzymana ze względów bezpieczeństwa. Później, w kwietniu i maju, wznowiono produkcję w dwóch browarach, a pod koniec czerwca uruchomiono również produkcję w trzecim browarze.

 „Jestem pod wrażeniem naszych ukraińskich kolegów, którzy wykazali się niesamowitą siłą i odpornością, pokonując zarówno kryzys humanitarny, jak i ogromne wyzwania biznesowe od początku wojny”, komentuje prezes Carlsberg Group Kees et'Hart.

W związku z ogłoszoną 28 marca decyzją Carlsberg Group o wycofaniu się z rynku rosyjskiego, w pierwszym półroczu firma odnotowała straty w wysokości 8,6 mld koron duńskich.

Rosnąca presja kosztowa oraz globalna niepewność będą głównymi wyzwaniami w nadchodzących kwartałach. Grupa Carlsberg będzie nadal realizować priorytety strategii SAIL'27, pomimo trudnych warunków rynkowych.

„Jesteśmy zadowoleni z wyników za pierwsze półrocze w kontekście poważnych wyzwań związanych z wojną na Ukrainie, rosnącymi cenami surowców i nośników energii oraz pandemią” – skomentował prezes Carlsberg Group Kees et' Jeleń.

17 sierpnia Grupa Carlsberg ogłosiła również uruchomienie nowego, ambitnego programu zrównoważonego rozwoju Together Towards ZERO and Beyond, którego celem jest walka ze zmianami klimatu, poprawa różnorodności i zachęcanie do odpowiedzialnej konsumpcji produktów.

*** Carlsberg Ukraine jest częścią Carlsberg Group, jednej z wiodących grup piwowarskich na świecie z dużym portfolio piwa i innych marek napojów. Carlsberg Ukraine obejmuje fabryki w Zaporożu, Kijowie i Lwowie. Portfolio Carlsberga na Ukrainie obejmuje piwo, cydr i napoje bezalkoholowe takich marek jak "Lvivske", Carlsberg, Tuborg, Kronenbourg 1664, "Kvas Taras", Somersby, Seth&Riley's Garage i inne. W czasie wojny na Ukrainie Grupa Carlsberg postanowiła zakończyć działalność w Rosji i wycofać się z rynku. Carlsberg Group, Carlsberg Foundation i Tuborg Foundation przekazały na pomoc Ukrainie 75 milionów koron duńskich. 24 lutego Carlsberg Ukraine rozpoczął produkcję wody pitnej i dostarczanie jej do różnych regionów Ukrainy. Firma udziela wsparcia finansowego fundacjom i organizacjom charytatywnym w różnych miastach i regionach kraju w celu wspierania inicjatyw humanitarnych. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na stronie https://carlsbergukraine.com/

Autor:
Redakcja

Żródło:
PressGlobal.pl

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE