2023-01-07 18:37:38 JPM redakcja1 K

Piwo kolaboracyjne

Znane, jeśli nie ukochane powiedzenie mówi: Im więcej kucharzy, tym więcej bałaganu (polski odpowiednik: Gdzie kucharek sześć, tam nie ma, co jeść)

Zdjęcie: Per Egil Hegge

Ale zdarza się, że współpraca jest dobrą rzeczą. Wymaga to kilku uczestników, bez względu na głęboką pryncypialną prawdę tego powiedzenia.

Tej wiosny do projektu połączyły się dwa browary z południowej Norwegii, a jeden z nich, wierząc, że będzie smaczny i odniesie sukces sprzedażowy, powiedział: „Planujemy produkcję piwa innego niż sklepowy lager. To kolaboracyjne piwo prawdopodobnie pójdzie bardziej w kierunku piwa czeskiego z wyższą zawartością alkoholu” - mówi dyrektor NN. Należy przyjąć, że stawia na wspólne piwo, a nie wspólne rozlewanie. Współpraca to jedno z tych słów, które należy połączyć, jeśli jest napisane jako pierwsza część: projekt współpracy, polityka współpracy, architekt współpracy. W tym sensie wspólne piwo może oznaczać tylko piwo.

Wielu miało trudności z przełknięciem tego, co zostało wymyślone w kolumnie 6 marca. Błędem jest stwierdzenie, że przygotowanie skórki z borówki powinno zawierać tę skórkę, niezależnie od tego, czy jagoda jest dwuczęściowa, czy też nie, i niezależnie od tego, że zasada dwuczęściowości najczęściej wymaga właśnie tej złączki (beczki na wino, ale beczka na wino porto). Przykładem skutecznie zagłuszającym projekt jest wino wiśniowe. Wiśniowa świnka nie jest narkotykiem dla przyjemności.

Wspomniani piwowarzy wydają się uważać, że sklepowy lager też nie wchodzi w rachubę. Tego słowa powinniśmy się trzymać - większość ludzi jest zapewne wie, że piwo typu lager lub pilsner bierze swoją nazwę od miasta w Czechach - które Czesi piszą Pilzno. To łatwiejsze niż Czeskie Budějovice - które po niemiecku nazywa się Budweiss.

Dział: Biznes

Autor:
Per Egil Hegge | Tłumaczenie: Anastasia Savicka

Żródło:
https://www.aftenposten.no/kultur/i/pkwo/samarbeidsoel

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE