2022-09-27 09:05:06 JPM redakcja1 K

Kanclerz znosi najwyższą 45% stawkę podatku dochodowego i obniża opłatę skarbową

Kwasi Kwarteng zapowiada duże obniżki podatków w mini-budżecie

Zdjęcie: Phil Noble/Reuters | Kwasi Kwarteng, obiecując nową erę wzrostu, mówi: "Wysokie podatki zmniejszają zachęty do pracy i utrudniają przedsiębiorczość".

Rząd ogłosił cięcia w zakresie najwyższej stawki podatku, ubezpieczenia społecznego i opłaty skarbowej. 

Planowana na 2024 rok obniżka podstawowej stawki podatku dochodowego o 1 pensa zostanie przeniesiona na 2023 rok, a górna stawka 45% zostanie zniesiona, więc najwyższa stawka wyniesie 40%.

Podwyżka ubezpieczenia społecznego o 1,25% zostanie anulowana, co pozwoli gospodarstwom domowym zaoszczędzić 330 funtów rocznie. Podwyższone zostaną progi opłaty skarbowej, co obniży podatek płacony przy zakupie domów. Próg £500,00 wzrośnie z £500,000 do £650,000. Powiedział, że cięcia będą miały charakter trwały.

Obiecując nową erę wzrostu, powiedział: "Wysokie podatki zmniejszają zachęty do pracy i utrudniają przedsiębiorczość".

Na tle wysokiej inflacji i prognoz, że Wielka Brytania stoi w obliczu długiej recesji, kanclerz odwołał wzrost podatku korporacyjnego do 25% w przyszłym roku

"W kontekście globalnego kryzysu energetycznego jest całkowicie właściwe, aby rząd podjął działania", powiedział, dodając, że "odpowiedzialność fiskalna pozostaje niezbędna" i będzie pozwalał Office Budget Responsibility na zbadanie planów wydatków Skarbu Państwa przed końcem roku.

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE