2022-11-14 20:11:48 JPM redakcja1 K

Władze Kazachstanu zamierzają przyciągnąć 20 miliardów dolarów na rozwój logistyki

Władze Kazachstanu ogłosiły zamiar rozwoju branży transportowej i logistycznej kraju.

W ciągu ostatnich 15 lat na jego rozwój przeznaczono 35 miliardów dolarów, o czym poinformował prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew na szczycie Organizacji Państw Tureckich.

Zaznaczył, że do 2025 roku planowane jest przyciągnięcie na te cele kolejnych 20 miliardów dolarów inwestycji.

Nasze kraje łączą Zachód i Wschód, Północ i Południe. Dlatego w obecnym okresie przejściowym bardzo ważne jest zwiększenie potencjału komunikacji transportowej i tranzytowej oraz maksymalne wykorzystanie ich możliwości. Jaskrawym przykładem jest Transkaspijski Międzynarodowy Szlak Transportowy, który przebiega przez terytoria trzech bratnich państw – Kazachstanu, Azerbejdżanu, Turcji – powiedział prezydent Kazachstanu.

Głowa państwa podkreślił, że duże znaczenie ma także rozwój transportu wewnętrznego i korytarzy tranzytowych między państwami tureckimi.

Korzystając z okazji, chciałbym zwrócić Państwa uwagę na ten kierunek. Celowe wydaje się dalsze rozszerzanie naszych możliwości tranzytowych 
i eksportowych. Przede wszystkim konieczna jest modernizacja przejść granicznych. Konieczne jest również podjęcie niezbędnych działań w celu opracowania alternatywnych tras komunikacji kolejowej i drogowej” – powiedział Tokajew.

Ponadto, według niego, niezwykle ważne jest stworzenie „cyfrowego systemu transportowego”, który zoptymalizuje procedurę odprawy ładunku, zapewni szybką wymianę dokumentacji przewozowej oraz zapewni dodatkowe możliwości wejścia na rynek międzynarodowy.

Dział: Gospodarka

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE