2022-09-13 13:17:43 JPM redakcja1 K

BTS na scenie, czyli koncert bijący wszystkie rekordy dostępny na Disney+.

Minęło już kilka tygodni od momentu, kiedy Disney+ i BTS ogłosili swoją współpracę.

Ogłoszona kilka tygodni temu współpraca między BTS a Disney+ ujrzała w zeszły czwartek kolejne efekty dzięki udostępnieniu na platformie jednego z koncertów zespołu w Los Angeles.

Po variety show śledzącym jednego z członków, V, na wakacjach z przyjaciółmi aktorami i muzykami – w tym Choi Woo-shik, widzianym w filmie „Parasite” i Park Seo-joon, który wkrótce wystąpi w filmie Marvela – teraz kolejną propozycją jest jeden z koncertów południowokoreańkiej grupy. „Permission to Dance on Stage” jest dostępny od czwartku na platformie na całym świecie. To okazja dla tych, którzy jeszcze nie znają dwukrotnie nominowanych do nagrody Grammy i Grupy Roku na MTV Video Music Awards 2022, by poznać ich bliżej.

Jest to również okazja dla fanów, aby po raz kolejny przeżyć emocjonalne momenty. Cztery koncerty w Los Angeles odbywające się na przełomie listopada i grudnia, dzień po zwycięstwie zespołu na American Music Awards, oznaczały powrót siedmiu artystów na scenę przed publicznością po raz pierwszy od początku pandemii. COVID-19 zmusił BTS do odwołania światowej trasy koncertowej, która miała być triumfalna i historyczna. „Ostatnie dwa lata pandemii nie były łatwe, nie tylko dla nas, ale dla wszystkich – w tym fanów, prasy. Ale dziś postaramy się pokazać, jak bardzo się rozwinęliśmy, jak wiele nauczyliśmy się przez ostatnie dwa lata – powiedział mediom w Los Angeles lider zespołu, RM. „Przez te dwa lata czuliśmy się bezradni, byliśmy przygnębieni. Próbowaliśmy z tego wybrnąć, robiąc co się da, wydając nasze piosenki „Dynamite” i „Butter” (…). Pracowaliśmy ciężko, ponieważ chcieliśmy pocieszyć wszystkich, którzy przechodzili przez trudne chwile i którzy doświadczali wielu wyzwań. Więc bycie na scenie przed naszą publicznością sprawiło, że my – a zwłaszcza ja – poczuliśmy, że jesteśmy z powrotem tam, gdzie nasze miejsce i mamy nadzieję, że każdy będzie mógł odnaleźć swoje miejsce w życiu” – dodał Jimin.

Cztery koncerty w Los Angeles zgromadziły na SoFi Stadium ponad 214 tysięcy fanów, przynosząc dochód w wysokości ponad 33 milionów dolarów, co w zestawieniu Billboard jest najwyższym wynikiem od 18 lat i najbardziej dochodowym występem na stadionie od czasu jego ponownego otwarcia. Ponadto, sprzedano ponad 500 000 biletów na transmisję na żywo ostatniej daty oraz bilety na oglądanie koncertu z YouTube Theater w Los Angeles. Na tym jednak nie zakończył się ogromny sukces koncertu, ponieważ kilka miesięcy później Las Vegas zostało przyozdobione flagowym kolorem BTS – purpurą, goszcząc zespół na czterech datach.

Początek „drugiego rozdziału”

Te osiem wyjątkowych występów pozwoliło całej siódemce zamknąć to, co nazywali „rozdziałem 1”, w pięknym stylu. W czerwcu tego roku, z okazji rocznicy powstania zespołu, członkowie wyjaśnili w długim wideo do swoich fanów – ARMY – że teraz otworzą nowy rozdział, poświęcony osobistym projektom, precyzując, że aktywności zespołu zostaną zatrzymane na najbliższe miesiące, ale zespół nie rozstaje się. W taki sposób rozdział 2 szybko rozpoczął się od pierwszego solowego albumu rapera, producenta i tancerza, J-Hope’a, który wystąpił na scenie w Chicago na Lollapaloozie. V – czyli Kim Taehyung według jego prawdziwego imienia i nazwiska – był również widziany na Paris Fashion Week, uczestnicząc w pokazie Céline.

Jungkook nagrał duet z amerykańskim artystą Charliem Puthem, a także podzielił się wyprodukowanym przez Benny’ego Blanco utworem „Bad Decisions” z trzema kolegami z BTS – V, Jiminem i Jinem – we współpracy ze Snoop Dogiem. To sprawia, że wszyscy członkowie grupy są zajęci. A to jeszcze nie koniec, bo w październiku siedmiu artystów da darmowy koncert w Busan w Korei Południowej, aby promować kandydaturę miasta do organizacji światowej wystawy Expo w 2030 roku. Zapowiedziano także, że w najbliższych tygodniach ma ukazać się piosenka z okazji zbilżających się mistrzostw świata w piłce nożnej. A Disney+ nie daje się prześcignąć, gdyż trwają prace nad filmem dokumentalnym o nowym rozdziale w ich karierze.

Dział: Muzyka

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE