2022-09-08 19:39:04 JPM redakcja1 K

David Bowie uhonorowany tablicą w londyńskim Music Walk of Fame

Po Amy Winehouse przyszła kolej na wielkiego Davida Bowiego, który zostanie uhonorowany w Camden w przyszłym miesiącu podczas specjalnego wydarzenia.

Michael Putland/Getty Images

Znany ze swojego niepokornego stylu David Bowie zrewolucjonizował modę i muzykę do tego stopnia, że stał się ikoną. Pod koniec lat 70. wstrząsnął normami z pomocą swojego fikcyjnego alter ego, Ziggy Stardust, który stał się istotną postacią glam rocku. Urodzony w Brixton artysta, który zmarł 10 stycznia 2016 roku, pozostawił niezacieralny ślad na scenie muzycznej i modowej, zaraz obok Freddiego Mercury'ego, George'a Michaela i Amy Winehouse.

David Bowie zostanie pośmiertnie wyróżniony w londyńskiej dzielnicy Camden na specjalnym wydarzeniu, które odbędzie się 15 września - podaje „Variety”. Podobnie jak odznaczenia jego poprzedników - The Who, Madness oraz Amy Winehouse - tablica z jego nazwiskiem zostanie odsłonięta na Music Walk of Fame, miejscu honorującym największych brytyjskich artystów muzycznych w taki sam sposób, w jaki aktorzy są honorowani na Walk of Fame w Hollywood. Jak mówi Lee Bennett, który stworzył Music Walk of Fame w 2019 roku: „David Bowie jest globalnym fenomenem i prędzej czy później znalazłby się na Music Walk of Fame. Naszym zamiarem jest, by to wyróżnienie było najwyższym honorem, jaki brytyjska osobowość muzyczna może otrzymać w Wielkiej Brytanii i poza nią, a tablica Davida gwarantuje taką sukcesję. Mamy wielkie plany na przyszłość, ale na razie uczcijmy jedną z największych gwiazd muzyki."

Autor:
Alexandre Marain | Tłumaczenie: Julia Czajkowska

Źródło:
https://www.vogue.fr/culture/article/david-bowie-music-walk-of-fame-londres

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE