2022-08-29 12:07:25 JPM redakcja1 K

Elton John wyda nową płytę, która powstała podczas lockdownu

Fot. Kevin Winter/Getty ImagesElton John, brytyjska supergwiazda pop, ogłosił w środę 1 września, że w przyszłym miesiącu ukaże się jego nowa płyta zatytułowana The Lockdown Sessions, która po...

Fot. Kevin Winter/Getty Images

Elton John, brytyjska supergwiazda pop, ogłosił w środę 1 września, że w przyszłym miesiącu ukaże się jego nowa płyta zatytułowana The Lockdown Sessions, która powstała podczas lockdownu przy współpracy plejady artystów.

 

Liczący 16 utworów album, który będzie miał swoją premierę 22 października, zawiera 10 nowych piosenek, w tym powstałe we współpracy z artystami takimi jak Dua Lipa, Gorillaz, Lil Nas X, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Stevie Wonder i Stevie Nicks.

– Ostatnią rzeczą, którą spodziewałem się zrobić podczas lockdownu, było nagranie albumu. Jednak w miarę jak pandemia postępowała, wyłaniały się pojedyncze projekty – wyjaśnił Sir Elton.

– Niektóre sesje nagraniowe musiały odbyć się zdalnie, przez Zooma, czego oczywiście nigdy wcześniej nie robiłem – opowiadał autor Your Song i Candle in the Wind. – [Inne sesje] miały miejsce z zachowaniem bardzo surowych zasad bezpieczeństwa, z udziałem innego artysty, ale oddzielonego szklaną przegrodą.

– Jednak wszystkie kawałki, nad którymi pracowałem, były naprawdę ciekawe i urozmaicone, to rzeczy zupełnie inne od wszystkiego, z czego jestem znany, rzeczy, które zmusiły mnie do wyjścia z mojej strefy komfortu, (by wejść) na zupełnie nowy teren – opisał muzyk.

 

Elton John pożegna się w Europie i w Ameryce Północnej w 2022 r.

74-letni piosenkarz zaczął trasę pożegnalną, nazwaną „Farewell Yellow Brick Road”, w 2018 r. Przewidziano ponad 300 koncertów w trzy lata na całym świecie, jednak tournée zostało przerwane z powodu sytuacji sanitarnej wywołanej pandemią koronawirusa.

Trasa rozpocznie się w maju 2022 r. we Frankfurcie (Niemcy) i zakończy się sześć miesięcy później w Los Angeles, a po drodze przebędzie Europę, odwiedzając między innymi Mediolan, Paryż i Liverpool, a następnie Amerykę Północną.

 

Dział: Muzyka

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE