Film Barbie: Warner Bros przeprasza za odpowiedź na memy o bombie atomowej
Źródło: sfgate.comWarner Bros przeprosiło po tym, jak oficjalne konto Barbie Movie odpowiedziało na memy Berbenheimer zawierające zdjęcia bomby atomowej.Niektóre zdjęcia pokazywały Margot Robbie z fryzur...
Źródło: sfgate.com
Warner Bros przeprosiło po tym, jak oficjalne konto Barbie Movie odpowiedziało na memy Berbenheimer zawierające zdjęcia bomby atomowej.
Niektóre zdjęcia pokazywały Margot Robbie z fryzurą w kształcie grzyba atomowego. Oficjalne konto filmu Barbie odpowiedziało: „Ten Ken jest stylistą”.
Barbie ma zostać wydana 11 sierpnia w Japonii – pięć dni po 78. Rocznicy ataku bomby atomowej na Hiroszimę.
#NoBarbenheimer zyskał na popularności.
Inne memy, które rozwścieczyły japońskich użytkowników mediów społecznościowych to między innymi ten przedstawiający Cilliana Murphy’ego, który grał Roberta Oppenheimera – znanego jako „ojciec bomby atomowej” niosącego panią Robbie na ramieniu przez płonące miasto. Oficjalne konto filmu Barbie odpowiedziało: „To będzie lato, które zostanie zapamiętane”.
W oświadczeniu opublikowanym na własnym koncie Barbie Warner Bros Japan, firma stwierdziła, że jest to „niezwykle godne pożałowania, że oficjalne konto amerykańskiej centrali filmu ‘Barbie’ zareagowało na posty fanów „Barbenheimer” w mediach społecznościowych”.
Dzień później amerykańska centrala poinformowała BBC: „Warner Bros żałuje swojego ostatniego niewrażliwego zaangażowania w mediach społecznościowych. Studio oferuje szczere przeprosiny”.
Twitter, który niedawno przekształcił się w X, dodał notatki społecznościowe do oryginalnych postów, aby podkreślić historyczny kontekst ataków bomb atomowych na Japonię.
Zarejestrowane liczby ofiar śmiertelnych są oszacowane, ale uważa się, że około 140 000 z 35 000 mieszkańców Hiroszimy zginęło w wybuchu 6 sierpnia 1945 roku. Co najmniej 74 000 ludzi zginęło, gdy Nagasaki zostało zbombardowane trzy dni później.
Promieniowanie uwolnione przez bomby spowodowało, że tysiące ludzi zmarło w wyniku choroby popromiennej w kolejnych latach.
Jeden z użytkowników mediów społecznościowych napisał: „Mój dziadek był w Hiroszimie na kilka dni przed zrzuceniem bomby atomowej. Wśród tych, którzy zginęli pod grzybem atomowym było wiele dzieci w wieku, w którym bawiły się lalkami Barbie”.
Rzecznik prasowy miasta Hiroszima powiedział BBC, że 78 lat później miasto będzie „nadal pracować nad rozpowszechnianiem wiedzy i zrozumienia fizycznego i psychologicznego wpływu bomb nuklearnych, jak i nadziei ocalałych na rozbrojenie nuklearne”.
Dystrybutor Oppenheimera nie ogłosił jeszcze daty premiery filmu w Japonii.
Dział: Wiadomoci
Autor:
Autor: Mariko Oi | Tłumaczenie: Alicja Dymora