2023-03-18 17:57:37 JPM redakcja1 K

Finał sezonu „The Last of Us” ustanawia rekord serii!

Finał sezonu HBO The Last of Us przyciągnął 8,2 miliona widzów, pomimo walki z Oscarami. Według HBO, popularny postapokaliptyczny dramat ogląda średnio 30,4 miliona widzów w pierwszych sześciu odcinkach.

Pedro Pascal i Bella Ramsey w finale pierwszego sezonu „The Last of Us” (zdjęcie: Liane Hentscher/HBO)

Oglądalność finału „Look for the Light” wzrosła o 75% w stosunku do liczby widzów, którzy oglądali telewizję w noc premiery serialu.

Pod koniec stycznia ogłoszono, że The Last of Us powróci z drugim sezonem. Finał pierwszego sezonu – przed nami spoilery! – zawierał dwa kluczowe momenty z gry wideo i przygotował grunt pod ponowne spotkanie Joela i Ellie z Tommym.

W rozmowie z Variety scenograf John Paino powiedział, że mieli szczęście, że mogli kręcić serial w zamkniętym szpitalu. Potwierdził również, że w scenie użyto prawdziwej żyrafy, która odtwarza ulubiony przez fanów moment z gry.

„Musieliśmy sprawdzić, czy uda nam się przyzwyczaić żyrafę do karmienia jej przez nieznajomych, z bardzo małą ekipą filmową” — wyjaśnił Paino. „Był wybieg wewnętrzny z balkonem i zewnętrzny, gdzie opiekunowie się nią opiekowali”.

Paino dodał: „Trenerzy pracowali nad tym, aby jadła z ręki nieznajomego. Więc kiedy Ellie i Joel podchodzą do wybiegu, żyrafa zjada gałęzie jedzenia”.

W pierwszym sezonie występują Pedro Pascal jako Joel i Bella Ramsey jako Ellie. W obsadzie znaleźli się także Gabriel Luna jako Tommy, Anna Torv jako Tess, Nico Parker jako Sarah, Murray Bartlett jako Frank, Nick Offerman jako Bill, Melanie Lynskey jako Kathleen ,Storm Reid jako Riley, Merle Dandridge jako Marlene, Jeffrey Pierce jako Perry, Lamar Johnson jako Henry, Keivonn Woodard jako Sam, Graham Greene jako Marlon i Elaine Miles jako Florence.

Fabuła:

Akcja The Last of Us rozgrywa się 20 lat po zniszczeniu współczesnej cywilizacji. Joel, zatwardziały ocalały, zostaje zatrudniony do przemycenia Ellie, 14-letniej dziewczynki, z opresyjnej strefy kwarantanny. To, co zaczyna się jako drobna praca, wkrótce staje się brutalną i rozdzierającą serce podróżą, ponieważ oboje muszą przemierzać Stany Zjednoczone i polegać na sobie nawzajem, jeśli chodzi o przetrwanie.

 

Autor:
Rebecca Murray | Tłumaczenie: Martyna Sobczak

Żródło:
https://www.showbizjunkies.com/tv/the-last-of-us-season-finale/

Kontakt
redakcja@pressglobal.pl
kontakt@pressglobal.pl
Developed by Fundacja na Rzecz Promocji i Rozwoju „Głos Młodych” and Marcin Larek ⓒ 2022 Pressglobal.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.