2023-11-20 18:22:54 JPM redakcja1 K

Kawiarnia „Central Perk” z „Przyjaciół” otwiera się na bostońskiej Newbury Street w hołdzie dla Matthew Perry'ego

W Bostonie powstało nowe miejsce spotkań dla fanów „Przyjaciół”. Central Perk Coffeehouse pojawiła się na Newbury Street, a oficjalne otwarcie we wtorek będzie hołdem dla zmarłej gwiazdy serialu, Matthew Perry'ego.

Pomarańczowa kanapa w Central Perk. (Zdjęcie: Brian Nevins)

Boston jest pierwszym miejscem, w którym powstała urzeczywistniona wersja Central Perk, kawiarni, w której przesiadywały postacie grane przez Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matta LeBlanca, Lisę Kudrow, Davida Schwimmera oraz Matthew Perry’ego.

W kawiarni, mieszczącej się w charakterystycznej dla Nowego Jorku kamienicy, będzie znajdowała się pomarańczowa kanapa, podobna do tej z serialu, jednak sama przestrzeń nie będzie dokładną kopią scenografii.

„Naszą misją było wyobrażenie sobie i pokazanie jak Central Perk mogłoby wyglądać i funkcjonować dzisiaj jako miejsce spotkań przyjaciół, nie chodziło nam o stworzenie jego dokładnej repliki”, powiedział w oświadczeniu projektant Glen Coben, założyciel Glen & Company. „Przestrzeń doskonale oddaje nastrój Central Perk, miejsca, gdzie ludzie tworzą wspomnienia – zakochują się, współczują, opowiadają sekrety i wspólnie się śmieją.”

Kawiarnia przy 205 Newbury St. będzie otwarta siedem dni w tygodniu od 7:00 do 19:00. Wkrótce lokal będzie otwarty dłużej, planuje się też wyprowadzić do oferty piwo, wino i „kreatywną odmianę espresso martini”.

Na razie klienci mogą zamówić sześć oryginalnych mieszanek kawy, które nawiązują do kultowego sitcomu: średnio palona „How You Doin?”, „Pivot Blend”, ciemno palona „We Were On A Coffee Break”, „Oh My Gawd!” cold brew, bezkofeinowa „Moo Point” oraz espresso „Gunther”. Dostępne jest również menu stworzone z pomocą Toma Colicchio, głównego sędziego z Tom Chef, które obejmuje kanapkę z klopsikami Joey'a, kanapkę z indykiem The Moist Maker, sałatkę Grandma's Chicken Salad oraz sernik z Mama's Little Bakery.


Tematyczne kubki do kawy w „Central Perk” w Bostonie. (Zdjęcie: Brian Nevins)

W hołdzie Matthew Perry'emu

Grafika w kawiarni oraz nakładki na kubki do kawy będą zawierać znane cytaty z serialu. Podczas oficjalnego otwarcia we wtorek, Central Perk będzie przez cały dzień rozdawać wyłącznie nakładki na kubki z cytatem Chandlera Binga „Can I Interest You In A Sarcastic Comment?”.

Perry, który urodził się w Williamstown w stanie Massachusetts, zmarł 28 października 2023 roku w wieku 54 lat. Znaleziono go nieprzytomnego w jacuzzi w jego domu w Los Angeles, a przyczyna śmierci wciąż pozostaje nieznana. W 2002 roku zdobył nominację do nagrody Emmy za rolę Binga.

Dział: Wydarzenia

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE