Nicky Katt, aktor znany z ról w „Boston Public” i „Uczniowskiej Balandze” zmarł w wieku 54 lat
Według doniesień, Nicky Katt, znany aktor charakterystyczny, pamiętany z roli w „Boston Public” oraz wielu innych serialach i filmach, zmarł w wieku 54 lat.
Zdjęcie: Jon Kopaloff, Getty Images
Adwokat Katta, John Sloss, potwierdził wiadomość o jego śmierci w rozmowie z Hollywood Reporter i Variety w sobotę. Przyczyna śmierci nie została podana.
USA TODAY skontaktowało się ze Slossem w celu uzyskania potwierdzenia.
Katt wcielił się w rolę nauczyciela geologii Harry'ego Senate'a w „Boston Public”, serialu obyczajowym osadzonym w liceum publicznym w Bostonie. Katt występował w serialu przez trzy sezony.
Aktor regularnie pojawiał się na dużym i małym ekranie, zazwyczaj w rolach drugoplanowych. Zaczął on przygodę z aktorstwem jako dziecko, a jego pierwszą rolą był odcinek „Fantasy Island” z 1980 roku, w którym to roku miał 10 lat, jak podaje jego biogram na stronie IMDb. Cztery lata później zagrał w filmie „Gremliny”.
Aktor wcielił się w postać awanturnika Clinta Bruno w klasycznej komedii reżysera Richarda Linklatera „Uczniowska Balanga” i ponownie współpracował z Linklaterem przy kilku kolejnych filmach, w tym „SubUrbia” i „Szkoła Rocka”. Christopher Nolan również obsadził Katta w dwóch swoich filmach; aktor zagrał detektywa w „Bezsenności” i członka drużyny S.W.A.T. w „Mrocznym rycerzu”.
Inne filmy z udziałem Katta to chociażby „Czas zabijania” czy „Sin City”. Zagrał on również u boku Vina Diesela i Giovanniego Ribisi w kryminale „Boiler Room” z 2000 roku. Jeśli chodzi o produkcje telewizyjne, Katt występował w odcinkach seriali od „The Facts of Life” po „Friends”. Ostatnio zagrał w odcinku serialu „Casual”, wyprodukowanego przez Hulu w 2018 roku.

Zdjęcie: Getty Images
W wywiadzie dla Los Angeles Times z 2002 roku Katt powiedział, że stara się być inny w każdej roli, do tego stopnia, że jego przyjaciele czasami oglądają filmy, w których występuje i nie są w stanie go rozpoznać.
„Tak było w przypadku 'Czasu zabijania'”, powiedział gazecie. „Miałem bardzo małą rolę (rasistowskiego gwałciciela). Ludzie mówili: „Szkoda, że zostałeś wycięty z filmu”. Odpowiedziałem: „Nie wycięli mnie, byłem tym grubasem!”.
Dział: Kino
Autor:
Brendan Morrow | Tłumaczenie: Łukasz Holtz — praktykant fundacji: https://fundacjaglosmlodych.org/praktyki/