2022-08-29 12:32:04 JPM redakcja1 K

Powrót zespołu ABBA: grupa wyda nowy album

Popowa grupa ABBA po prawie 40 latach przerwy wydaje nową muzykę.Podczas internetowej transmisji na żywo w czwartek wieczorem, światowej sławy szwedzka grupa ABBA ogłosiła, że wkrótce wyda n...

Popowa grupa ABBA po prawie 40 latach przerwy wydaje nową muzykę.


Podczas internetowej transmisji na żywo w czwartek wieczorem, światowej sławy szwedzka grupa ABBA ogłosiła, że wkrótce wyda nową muzykę.

- Piosenki będą brzmieć tak samo, jak kiedyś, mówi autor piosenek Benny Andersson.

Dwa single są już dostępne na Spotify. I still have faith in you i Don’t shut me down.

 

Ostatni raz ABBA wydała nową piosenkę w 1982 roku, kiedy ukazał się singiel Under attack.

- Wiosną 1982 roku zrobiliśmy sobie przerwę i w końcu postanowiliśmy ją zakończyć. Mówi się, że niedobrze jest robić ponad 40 lat przerwy między albumami, więc nagraliśmy sequel The Visitors, stwierdza grupa w komunikacie prasowym.

 

Album nosi nazwę Voyage i zawiera dziesięć utworów. Projekt powrotu ABBY trwa od czasu, gdy nagrali pierwsze dwie piosenki w 2018 roku.

- Kiedy mieliśmy te dwie piosenki, było nam trochę ciężko, zastanawialiśmy się czy „nie możemy zrobić trochę więcej?". Zrobiliśmy jeszcze kilka i wyszło całkiem dobrze więc od tego czasu pomyśleliśmy, że pójdziemy za ciosem i wydamy cały album, mówi Benny Andersson dla szwedzkiej telewizji SVT.

 

Transmisja na żywo była transmitowana z kilku światowych metropolii, w tym z Nowego Jorku, Londynu, Berlina i Rio de Janeiro, a także z rodzinnego miasta ABBY, Sztokholmu. W komunikacie prasowym ABBA pisze, że „inspiracją do ponownego nagrywania muzyki jest możliwość stworzenia najdziwniejszego i najbardziej spektakularnego koncertu, o jakim można było tylko marzyć”.

- Na wiosnę będziemy mogli zasiąść wśród publiczności i oglądać, jak nasze hologramy wykonają nasze piosenki na scenie w specjalnie wybudowanej arenie w Londynie. To zarazem dziwne i cudowne!

 

Dalej piszą, że wkraczają na nieznane wody i że z pomocą swoich młodszych hologramów wyruszą w przyszłość.

- Niełatwo jest to wytłumaczyć, ale też nigdy wcześniej tego nie robiono.

 

Cyfrowe koncerty

Super czwórka nie pojawi się osobiście na scenie i nie wykona piosenek z nowego album, ale zrobią to za nich ich hologramy.

- Kiedy przyjdziesz na arenę, będziesz miał całą naszą czwórkę razem z fantastycznym zespołem na wyciągnięcie ręki. I nawet jeśli nie będziemy tam osobiście, to jednak będziemy tam obecni, mówi Andersson.

Koncerty odbędą się 27 maja 2022 roku i będą składać się z 22 utworów, a część z nich zostanie zaczerpnięta z albumu z przebojami ABBY. Grupa jest jednym z najlepiej sprzedających się popowych artystów w historii muzyki. W tym roku pobiła rekord albumem ABBA Gold, który jest najdłużej utrzymującym się albumem na brytyjskiej liście przebojów, jak podaje norweska telewizja TV 2. 

W 2010 roku otrzymali miejsce w Rock and Roll Hall of Fame, a w 2015 roku hit Dancing Queen trafił do Grammy's Hall of Fame. ABBA była jedną z największych grup popowych na świecie i sprzedała miliony albumów. W ostatnim czasie ich muzyka dotarła także do nowej i młodszej publiczności m.in. dzięki filmom Mamma Mia. Grupa dokonała wielkiego przełomu po Konkursie Piosenki Eurowizji w 1974 roku i jest znana z wielu przebojów, m.in.: SOS (1975), Dancing Queen (1976), Money, Money, Money (1976), Take A Chance On me (1978), Chiquitita (1979), Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight) (1979).

Dział: Muzyka

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE