2022-08-31 14:32:30 JPM redakcja1 K

Taylor Swift zapowiada nowy album „Midnights” na gali VMAs

Dobrą wiadomością dla fanów Taylor Swift jest to, że gwiazda popu nie szczędzi im nowych utworów.Podczas odbierania nagrody za Wideo Roku na MTV Video Music Awards w niedzielę, gwiazda pop wykorzystała ok...

Dobrą wiadomością dla fanów Taylor Swift jest to, że gwiazda popu nie szczędzi im nowych utworów.

Podczas odbierania nagrody za Wideo Roku na MTV Video Music Awards w niedzielę, gwiazda pop wykorzystała okazję, aby ogłosić swoją nadchodzącą płytę. „Pomyślałam, że to może być zabawny moment, aby powiedzieć wam, że mój zupełnie nowy album wychodzi 21 października”, powiedziała, obiecując swoim fanom, „Powiem wam więcej o północy”. Następnie, o północy, zamieściła na Instagramie okładkę albumu, zatytułowaną Midnights, zawierającą zdjęcie, na którym ma na sobie niebieski, iskrzący cień do powiek i czerwoną szminkę, a jednocześnie iskrzy zapalniczką, jak również drugie ujęcie, na którym trzyma głowę w dłoni w słabo oświetlonym pokoju. Swift napisała w poście: „Midnights, historie 13 bezsennych nocy rozrzuconych po całym moim życiu, ukażą się 21 października. Spotkaj się ze mną o północy”.

Podzieliła się również fragmentem nałożonym na drugie zdjęcie, który brzmiał: „Leżymy bezsennie w miłości i w strachu, w zamieszaniu i we łzach. Wpatrujemy się w ściany i pijemy, aż się odezwą. Skręcamy się w naszych stworzonych przez siebie klatkach i modlimy się, by nie popełnić – właśnie w tej chwili – jakiegoś fatalnego, zmieniającego życie błędu” Swift dodała: „To kolekcja muzyki napisanej w środku nocy, podróż przez horrory i słodkie sny. Piętra, które pokonujemy i demony, którym stawiamy czoła. Dla nas wszystkich, którzy rzucali się i obracali, i zdecydowali się trzymać zapalone latarnie i iść na poszukiwania - mając nadzieję, że tylko może, kiedy zegar wybije dwunastą... spotkamy siebie”.

Podczas gdy „Midnights” wydaje się być albumem pełnym zupełnie nowego materiału, wielu fanów czuło, że Swift upuściła całą masę jaj wielkanocnych podczas VMAs, że wyda ponownie nagraną wersję swojego albumu „Reputation” z 2017 roku w następnej kolejności. W ciągu ostatnich dwóch lat piosenkarka wydała własne wersje 2008 „Fearless” i 2012 „Red”, starając się odzyskać swoją muzykę od swojego byłego menedżera Scootera Brauna, który kupił jej dzieła od jej byłej wytwórni, Big Machine Records, w 2019 roku. W swojej mowie akceptacyjnej Swift powiedziała, że zdobycie nagrody było „wskazaniem, że zrobiliśmy coś dobrego”. Dla wielu jej słuchaczy ta linia natychmiast zadzwoniła, ponieważ jest podobna do jednej, którą powtarza na utworze Reputation „Call It What You Want”, w którym mówi: „Zrobiłam jedną rzecz dobrze”.

Ale większą wskazówką wydaje się być jej wybór błyszczącego stroju na wieczór, który przypominał sukienkę, którą miała na sobie w teledysku do „Look What You Made Me Do”, aż do kolczyków, które wydawały się nosić w odwróconej wersji na VMAs. Swift dała również spojrzenie na jej ostateczny strój na rozdaniu nagród na TikToku osadzony do piosenki Blackpink „Pink Venom”, która została zinterpretowana jako odniesienie do wizerunku węża w erze Reputation. Inni zauważyli, że data premiery Midnights przypada również w dniu urodzin Kim Kardashian, kobiety, która według plotek była inspiracją dla znacznej części Reputation i w którą wymierzona była większość tych wężowych emotek.

Autor:
Emily Kirkpatrick | Tłumaczenie: Klaudia Bredlak

Źródło:
https://www.vanityfair.com/style/2022/08/taylor-swift-new-album-midnights-2022-vmas

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE