2024-02-12 11:26:00 JPM redakcja1 K

Vincent Van Gogh (a właściwie jego projekcja) zawitała do Warszawy

Choć Artyści odchodzą, ich dziedzictwo pozostaje z nami na długie lata, a nowoczesne technologie pozwalają nam na ponowną interpretację ich dzieł. Wystawa „Van Gogh & Friends – The Immersive Experience” odbywa się w Warszawie, w Soho Art Center przy ulicy Mińskiej 63, i została przedłużona do 3 marca 2024 roku. Jest to największa wystawa immersyjna w Polsce, która oferuje unikatowe doświadczenie sztuki przez immersję.

Zdjęcie pochodzące ze strony vangoghfriends.pl

Vincent van Gogh, urodzony w 1853 roku w Holandii, jest jednym z najbardziej znanych i wpływowych postaci w historii sztuki zachodniej. Jego prace charakteryzują się żywymi kolorami i emocjonalnym nacechowaniem, co czyni je niezwykle rozpoznawalnymi. Van Gogh był prekursorem postimpresjonizmu, a jego innowacyjne podejście do koloru i pędzla miało ogromny wpływ na rozwój sztuki nowoczesnej. Mimo trudności życiowych i problemów ze zdrowiem psychicznym, stworzył ponad 2,100 dzieł sztuki, w tym około 860 obrazów olejnych, w ciągu zaledwie dekady swojej kariery artystycznej.

Podobne wydarzenia immersyjne, celebrujące dziedzictwo van Gogha, miały miejsce w wielu miastach na całym świecie, w tym w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku. Te wystawy, stosując nowoczesne technologie, takie jak projekcje i rzeczywistość wirtualną, pozwalają widzom na zanurzenie się w malarskim świecie artysty, oferując unikatowe i interaktywne doświadczenie jego twórczości.

Wystawa czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-20:00, a czas zwiedzania wynosi około 1,5 – 2 godziny. Bilety dostępne są online. Po więcej informacji zapraszam na stronę: Van Gogh & Friends.

Autor:
Kacper Sobierajski

Żródło:
https://vangoghfriends.pl/

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE