2024-03-04 11:48:35 JPM redakcja1 K

W pierwszym meczu sezonu chińskiej Superligi Shanghai Port wygrywa z Wuhan Three Towns 3 do 1, a Wu Lei strzela dwa gole

1 marca 2024 roku nowy sezon chińskiej Superligi ruszył pełną parą. Shandong Taishan rozegrał swój pierwszy mecz w sezonie o 18:00 w Jinan Olympic Sports Centre. Dzięki bramkom Crysana, Pato, Jadsona i Kazaiszwila drużyna pokonała Changhun Yatai 4 do 2 w przedsezonowym meczu. W kolejnym meczu Shanghai Port spotkał się z Wuhan Three Towns na SAIC Motor Pudong Arena.

Ceremonia otwarcia sezonu odbyła się tuż przed meczem między Shanghai Port i Wuhan Three Towns. 16 drużyn spotkało się na stadionie, a Wu Lei i Fu Ming złożyli przysięgę w imieniu zawodników i sędziów. Song Kai, prezes CFA, ogłosił otwarcie nowego sezonu chińskiej Superligi, a cała ceremonia otwarcia trwała zaledwie 15 minut, co można powiedzieć poza tym, że odbyła się płynnie i bez zakłóceń. Pięć dni temu w Superpucharze Chin Shanghai Port przegrał 0 do 1 z Shanghai Shenhua, co było dużym ciosem dla drużyny broniącej tytułu mistrzów ligi. Mecz otwarcia to pojedynek między mistrzami ligi z ostatnich dwóch sezonów.

Zmiany w drużynach.

Wuhan Three Towns zostało dotknięte kryzysem spowodowanym przez brak finansów, ale zdobyło nowego menedżera Ricardo Rodrigueza, który wcześniej dowodził japońskiej drużynie Urawa Red Diamonds. Ricardo spotkał się z nowym trenerem Shanghai Port Kevinem Muscatem, który przed meczem wspominiał o przeszłości: „Znam Ricardo, bo graliśmy przeciwko jego drużynie jeszcze w J-League i oczywiście nowa drużyna, którą wziął pod skrzydła, bardzo się zmieniła. Przeprowadziliśmy wnikliwą analizę gry Wuhan Three Towns, tak jak robimy to z każdym przeciwnikiem i mamy duży szacunek dla naszych rywali. Po Superpucharze od razu przygotowujemy się do ligi".

Xu Xin grający dla Shanghai Port spodziewa się, że drużyna może odnieść zwycięstwo w tym sezonie Superligi: „Bardzo żałujemy, że przegraliśmy Superpuchar, ale to już przeszłość. Wierzę, że po pierwszym meczu ligowym, wszyscy zobaczyli, że drużyna zmieniła się na lepsze".

W meczu o Superpuchar grający dla Shanghai Port nowy zagraniczny napastnik Jiang Guangtai (Tyias Browning) i rezerwowy napastnik Li Shenglong byli nieobecni z powodu kontuzji, a Cai Huikang został zawieszony. Shanghai Port dalej cierpi z powodu kontuzji i zawieszeń, przez co nie mógł dać z siebie wszystkiego na meczu z Wuhan Three Towns. Jiang Guangtai zwykle siedzący na ławce rezerwowych, podczas gdy pozostali trzej gracze wciąż nie mogli znaleźć się w składzie, wszedł za kontuzjowanego Zhanga Linpenga w pierwszej połowie. W porównaniu do Superpucharu menedżer Muscat zmienił tylko jednego zawodnika w standardowym składzie, Wang Zhenao zastąpił Wanga Shenchao na prawej obronie.

Przebieg spotkania.

Wuhan Three Towns zdobyło pierwszą bramkę sezonu. W 20 minucie pierwszej połowy potężny strzał Romario Balde został obroniony przez Yan Junlinga, a w kolejnej akcji prawy skrzydłowy Denny Wang Yi oddał strzał, zdobywając pierwszy punkt. W 33. minucie pierwszej połowy Lu Wenjun wyprowadził piłkę na środek boiska, a Wu Lei niskim strzałem wyrównał wynik spotkania. W drugiej połowie Wu Lei utrzymał dobrą passę. W 75 minucie Oscar otrzymał piłkę spoza pola karnego i podał ją do przodu, a Wu Lei wybił się, zdobywając bramkę z główki, tym samym zapewniając sobie drugiego gola. W doliczonym czasie gry Wang Shenchao strzelił kolejnego gola, zmieniając ostateczny wynik spotkania na 3 do 1, zgodnie z oczekiwaniami zwyciężył Shanghai Port.

Dział: Piłka