2022-08-28 18:07:17 JPM redakcja1 K

Królowa Elżbieta wygłasza specjalne przemówienie do prezydenta Zełenskiego z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy

Kiedykolwiek królowa Elżbieta przemawia, słuchamy jej (zwłaszcza gdy kieruje przemówienie do innego światowego przywódcy). Ostatnio Jej Królewska Mość przemówiła do prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskie...

Kiedykolwiek królowa Elżbieta przemawia, słuchamy jej (zwłaszcza gdy kieruje przemówienie do innego światowego przywódcy). Ostatnio Jej Królewska Mość przemówiła do prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, z okazji Dnia Niepodległości tego kraju.

Fragment przemówienia królowej został udostępniony na oficjalnym koncie Instagram brytyjskiej ambasady na Ukrainie. (Jest on napisany po ukraińsku, po czym następuje angielskie tłumaczenie). Podpis pod postem brzmiał: „W ich 31. rocznicę niepodległości, Jej Wysokość Królowa gratuluje Ukraińcom”.

W poście znalazła się również transkrypcja przemówienia królowej Elżbiety do prezydenta Zełenskiego. Powiedziała ona: „Z wielką przyjemnością przesyłam Waszej Ekscelencji i narodowi Ukrainy moje najserdeczniejsze pozdrowienia z okazji obchodów Waszego Dnia Niepodległości”.

W dalszej części urywka królowa powiedziała: „W tym najbardziej wymagającym roku mam nadzieję, że dzisiejszy dzień będzie dla narodu ukraińskiego, zarówno na Ukrainie, jak i na całym świecie, czasem świętowania swojej kultury, historii i tożsamości. Obyśmy w przyszłości patrzyli na lepsze czasy”.

Na końcu podpisano go również „Elizabeth R”, aby pokazać, że królowa osobiście wygłosiła ten adres.

Dla kontekstu, końcówka przemówienia królowej była w odniesieniu do inwazji wojsk rosyjskich, które atakują Ukrainę. To nie pierwszy raz, kiedy okazała swoje wsparcie dla tego kraju.

W marcu br. uważni obserwatorzy zauważyli, że gdy królowa Elżbieta gościła premiera Kanady Justina Trudeau, w pokoju zastosowała niebiesko-żółty schemat kolorystyczny (są to kolory flagi ukraińskiej). Królowa miała na sobie niebiesko-białą wzorzystą sukienkę z żółtymi akcentami.

Ale królowa Elżbieta nie poprzestała na schematach kolorystycznych. W tym samym miesiącu monarchini przekazała również darowiznę na Ukraiński Apel Humanitarny, aby pomóc ukraińskim uchodźcom, jak donosi Disasters Emergency Committee (DEC).

Jej Królewska Mość nie jest jedyną osobą, która okazała swoje wsparcie. Książę i księżna Cambridge odwiedzili Ukraińskie Centrum Kultury w Londynie na początku tego roku, aby znaleźć sposób, w jaki mogą pomóc Ukraińcom w Wielkiej Brytanii, a Kate Middleton miała nawet na sobie strój odpowiedni do okazji.

Co za piękna wiadomość od Królowej.

Dział: Europa

Autor:
Joel Calfee | Tłumaczenie: Klaudia Bredlak

Żródło:
https://www.purewow.com/news/queen-elizabeth-address-ukraine-independence-day

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE